Προς το περιεχόμενο

BOSS GT-6 vs Digitech GNX3


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα Roland VS880 (hard disk recorder) το οποίο είναι προγενέστερο της GT-6. Boss και Roland έχουν γίνει ένα και έχουν τα ίδια εφφέ. Η προσωπική μου άποψη είναι ότι τα εφφέ της Roland (που έχω δοκιμάσει) με το COSM, και κατά συνέπεια της Boss είναι καταπληκτικά και πολύ ζεστά.

 

Επίσης, οτιδήποτε ακούγεται καλά σε direct-in, με σωστές ρυθμίσεις ακούγεται ακόμα καλύτερο σε ενισχυτή. Μην το θεωρείτε λοιπόν αρνητικό αλλά θετικό στοιχείο.

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

apo thn empeiria mou me th gt 6 enos filou prepei na pw oti eixe mia xara hxous.....omws oi programmatistes ebalan ta dunata tous wste sto tomea ths euxrhstias h suggekrimenh petaliera me arista to deka na pairnei meion 5........tautoxrona apofasisan na kanoun kai to manual oso to dunaton pio mustikistiko.......oi dunatothtes ths gt-6 prepei na meinoun mustikes........thelei arketa psaximo kai telika bariesai.....ase pou en tw metaxu exeis xexasei na paixeis kai ligo kithara

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα Roland VS880 (hard disk recorder) το οποίο είναι προγενέστερο της GT-6. Boss και Roland έχουν γίνει ένα και έχουν τα ίδια εφφέ. Η προσωπική μου άποψη είναι ότι τα εφφέ της Roland (που έχω δοκιμάσει) με το COSM' date=' και κατά συνέπεια της Boss είναι καταπληκτικά και πολύ ζεστά.

 

Επίσης, οτιδήποτε ακούγεται καλά σε direct-in, με σωστές ρυθμίσεις ακούγεται ακόμα καλύτερο σε ενισχυτή. Μην το θεωρείτε λοιπόν αρνητικό αλλά θετικό στοιχείο.

 

Γεράσιμος[/quote']

 

gousta einai ayta den mporo na po tipota. oson afora to deytero, eksartatai ti enishyti eheis gia na akougetai kala mia petaliera tis tehnologias tis boss. ego eho mia gt3, i opoia den mou aresei katholou kai gia na eimai eilikrinis den vrika kanena zesto iho pano tis.... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gousta einai ayta den mporo na po tipota. oson afora to deytero' date=' eksartatai ti enishyti eheis gia na akougetai kala mia petaliera tis tehnologias tis boss. ego eho mia gt3, i opoia den mou aresei katholou kai gia na eimai eilikrinis den vrika kanena zesto iho pano tis.... :roll:[/quote']

 

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΖΕΣΤΟ ΗΧΟ ΜΕ BOSS;ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΑΝ ΚΑΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΑΠΟ BOSS EINAI TO CHORUS KAI TO DELAY.ΩΣΤΟΣΟ ΞΕΡΩ ΑΤΟΜΑ ΦΑΝΑΤΙΚΑ BOSS.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΣΑΙ ΑΔΙΚΑ!ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΤΟ VOX TONELAB SE ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ!!

 

Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο ΜΗΧΑΝΗΜΑ!

 

ΑΝ ΚΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΠΕΤΑΛΑΚΙΑΣ (ΚΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ BOUTIQUE ΠΕΤΑΛΙΑ) EΠΑΘΑ Π Λ Α Κ Α ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ!

 

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΖΕΣΤΟΙ ΗΧΟΙ ,ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ OVERDRIVE & DISTORTION.

 

ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΠΑΝΕΥΚΟΛΗ ΣΤΗ ΧΡΗΣΗ.

 

ΘΕΛΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ SETTINGS (ΟΙ PRESET ΗΧΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΠΟΥΔΑΙΟΙ)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TO VOX είναι κλάσεις ανώτερο απο το POD για live χρήση.

Το μεγαλύτερο πρόβλημα όλων αυτών των εξομοιωτών είναι τα ΚΑΘΑΡΑ (στα βρώμικα οι περισσότεροι είναι καλοί).Το VOX είναι το μόνο που έχει φανταστικά καθαρά (και όχι απλώς καλα :wink: )

Το καινούργιο POD είναι κλάσεις ανώτερο από το παλιο,δεδομένου όμως ότι το VOX είναι και πολύ πιό φθηνό και καλύτερο η επιλογή είναι απλή...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TO VOX είναι κλάσεις ανώτερο απο το POD για live χρήση. Το μεγαλύτερο πρόβλημα όλων αυτών των εξομοιωτών είναι τα ΚΑΘΑΡΑ (στα βρώμικα οι περισσότεροι είναι καλοί).Το VOX είναι το μόνο που έχει φανταστικά καθαρά (και όχι απλώς καλα :wink: )

 

Δηλαδή μιλάς για Fender καθαρούς ηχους τύπου Twin και ψιλοβρώμικους εκει που ίσα-ισα ακούς την βρώμα της λάμπας ?

Καθαρίζει καλά όταν κατεβάζεις το volume της κιθάρας ?

 

(Νοιώθω κατι μεσα μου ...... :twisted: να απειλει την τσέπη μου ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεγα να πάω σε Line6, αλλά όλες οι κριτικές με έπεισαν να περιμένω τα VOX και ειδικά κάτι καινούρια 30-50 Watt που έβγαλε τελευταία, σαν αυτό:

 

http://www.netzmarkt.de/thomann/thoiw2_artikel-168649.html

 

Το θέμα πάλι είναι που μπορεί κανείς να τα βρει να τα δοκιμάσει (σημειωτέον λέω να τα δοκιμάσει, όχι να πάει και να του το δείξουν από μακριά λες και είναι συλλεκτικό κομμάτι).

 

Αν και με βλέπω να παραγγέλνω από thomann με κλειστά μάτια γιατί μαντεύω ήδη την απάντηση :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι οι καινουργιοι ενισχυτές που έχουν προσομοιώσεις είναι πολυ καλοί για τα λεφτά τους.

Τα εφφε που έχουν όμως είναι ψιλοάχρηστα, εκτός αν ψαχνει κανείς για κάτι πολύ βασικό περα απο το reverb.

Αναρωτιέμαι γιατι δεν τους βάζουν ενα effects-loop !!!

Εκτός και αν δεν παίζουν καλά με εξωτερικά εφφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου