Προς το περιεχόμενο

Που θα βρω τις SED 6l6GC (Svetlana) Λάμπες στην Αθήνα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα γνωρίζει κανείς αν υπάρχουν σε κάποιο μαγαζί στην Αθήνα οι παρακάτω λάμπες για ενισχυτή;

 

http://www.thetubestore.com/Winged-C-SED-6L6GC

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές ακριβώς τις τελικές έχω βάλει στον ενισχυτή μου.. Δυστυχώς δεν θα τις βρεις εύκολα εδώ.. Μέσω internet κάτι θα κάνεις, αν και πάλι, για Ευρώπη θέλει λίγο ψάξιμο..

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλές αλλά το ότι έχουν φτάσει τόσο ψηλά οι τιμές τους στην Ευρώπη είναι ένας λόγος να μην τις χρησιμοποιώ πια.

Όποτε κάθεται καμιά παραγγελία από Αμερική βάζω καμιά τετράδα μέσα αλλά και πάλι ξεπερνάνε το budget.

Ευρώπη θα τις βρεις από 38-50 ευρώ την μία ενώ με 18-20 ευρώ παίρνεις τις καταπληκτικές TungSol.

 

Ίσως βρεις τις Ruby (winged C) που είναι re-labeled των SED αλλά και πάλι πιστεύω ότι θα είναι σε τσιμπημένη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευρώπη θα τις βρεις από 38-50 ευρώ την μία ενώ με 18-20 ευρώ παίρνεις τις καταπληκτικές TungSol.

 

Ίσως βρεις τις Ruby (winged C) που είναι re-labeled των SED αλλά και πάλι πιστεύω ότι θα είναι σε τσιμπημένη τιμή.

 

Σε ποιες tungsol αναφερεσαι?

Γιατι με τη τιμη των winged C ελπιζω να μη μου αρεσουν τρελα ωστε να μη τις ξαναπαρω... ;D

Οι re-labeled winged C κοστιζουν 50Ε η μια...

Οι κανονικες κοστιζουν κοντα στα 38-40Ε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις 6L6GC TungSol RI, πολύ καλές για τα χρήματά τους. Οι αγαπημένες μου 6L6 σε προσιτή τιμή.

 

Αξίζει να τις δοκιμάσεις κάποια στιγμή αλλά αν κρίνω από τα μουσικές σου προτιμήσεις ίσως να κολλήσεις με τις SED. Σε τι ενισχυτή θα τις βάλεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Soldano Avenger 50

Αν συνεχισουν ν'ανεβαινουν τιμολογιακα σκεφτομουν να παω προς TAD 6l6WGC πλευρα...

Αλλα δεν αποκλειω καμια επιλογη...περαν των sovtek 5881WXT...

βεβαια αν κρατανε οι winged C οσο λενε(καμια 3ετια και βαλε με ψιλο-cold biasing) τοτε δε με πειραζει να δινω 15Ε παραπανω ανα 3ετια-5ετια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H TAD WGC (GE style) είναι κοντά με την TungSol 6L6GC και κατασκευαστικά και ηχητικά. Προσωπικά κλίνω προς τις TungSol αλλά καλό είναι τις δοκιμάσεις ο ίδιος για να βγάλεις τα δικά σου συμπεράσματα. Σίγουρα είναι πιο φτηνές από SED αλλά οι διαφορές είναι αισθητές ειδικά αν παίρνεις ήχο από cranked τελικό. Αν όχι αλλάζουν πολύ τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου