Προς το περιεχόμενο

Αγορά Laptop για VST & Reaper


kostas_six

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.....σκεφτομαι να μεταπηδησω στη λυση του laptop+usb καρτα ηχου + midi keyboard μιας και λεφτα για το Motif XS7 δεν με βλεπω να τα βρισκω.....το τελευταιο ειναι off topic....midi keyboard εχω και καρτα νομιζω οτι με καλυπτει η alesis io2.....μενει το laptop....σκεφτομαι να αγορασω αυτον http://www.multirama.gr/products/product?pid=0362656&catid=010200 αντικαθιστωντας τον σκληρο με εναν ιδιο στις 7200rpm.....σκοπος μου ειναι να παιζω live αλλα και να γραφω κομματια....η ερωτηση ειναι η εξης....με καλυπτει το παραπανω laptop?μετραει η γνωμη ολων εξισου και συγνωμη για τυχον ασαφιες....ευχαριστω εκ των προτερων

Yamaha Motif XS6/Kurzweil PC3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.....σκεφτομαι να μεταπηδησω στη λυση του laptop+usb καρτα ηχου + midi keyboard μιας και λεφτα για το Motif XS7 δεν με βλεπω να τα βρισκω.....το τελευταιο ειναι off topic....midi keyboard εχω και καρτα νομιζω οτι με καλυπτει η alesis io2.....μενει το laptop....σκεφτομαι να αγορασω αυτον http://www.multirama.gr/products/product?pid=0362656&catid=010200 αντικαθιστωντας τον σκληρο με εναν ιδιο στις 7200rpm.....σκοπος μου ειναι να παιζω live αλλα και να γραφω κομματια....η ερωτηση ειναι η εξης....με καλυπτει το παραπανω laptop?μετραει η γνωμη ολων εξισου και συγνωμη για τυχον ασαφιες....ευχαριστω εκ των προτερων

 

Από επεξεργαστική ισχύ το laptop διαθέτει άφθονη. Το ίδιο ισχύει και για την μνήμη RAΜ. Τα γραφικά είναι αξιοπρεπή για 2D, και εφόσον αντικατασταθεί και ο δίσκος, από πλευράς hardware θεωρώ ότι είναι ΟΚ το μηχάνημα.

 

Δύο είναι τα θέματα που θα με απασχολούσαν:

 

(1) Η χαμηλή ανάλυση της οθόνης στον κάθετο άξονα για χρήση σε DAW.

(2) Το website δεν αναγράφει τις θύρες επέκτασης (express card, firewire) που πιθανόν να φανούν χρήσιμες.

 

EDIT: Reaper Rules.

 

Ghen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου