Προς το περιεχόμενο

Σαξοφωνο-αλα Another Day!


Passive

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας για ακομη μια φορα παιδια.Το θεμα μου ισως σας ακουστει καπως κουλο αλλα δεν ξερω πως αλλιως μπορω να το θεσω. Τον τελευταιο καιρο εκατσε τυχαια να ακουσω κατι κομματια που ειχαν σαν "κυριο" οργανο αν μπορω να το πω ετσι το σαξοφωνο. Εχω φαει ασχημο κολλημα και το μονο τραγουδι που εχω στη συλλογη μου με αυτου του στυλ το σαξοφωνο ειναι το Another Day των Dream Theater. Μπορει να μου πει καποιος καποια μπαντα,καποιον καλλιτεχνη που να ασχολειται με αυτο το παιξιμο του σαξοφωνου ? ευχαριστω  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Ο σαξοφωνιστας ειναι ο Jay Beckenstein απο τους Spyro Gyra. Οποτε τσεκαρε τους αμα θες. Επισης μπορεις να τσεκαρεις David Sanborn, Bill Evans (που παιζει συχνα και αυτος σοπρανο σαξοφωνο οπως αυτο που ακουγεται στο κομματι).

Αυτοι μου ηρθαν τωρα αλλα ανοικουν βεβαια σε αλλο ιδιωμα... αλλα πιστευω οτι θα σου αρεσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να ακούσεις πραγματικά σαξόφωνο σε όλο του το μεγαλείο ετοιμάσου να διευρύνεις τα ακούσματά σου πέρα από τη ροκ και τα παρακλάδια της- πράγμα καθόλου κακό βέβαια.

"Γίγαντες" υπάρχουν πολλοί.

Charlie Parker, John Coltrane, George Coleman, Wayne Shorter...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου