Προς το περιεχόμενο

E-MU 1212m vs ESI Juli@


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια μου προτείνετε να αγοράσω και γιατί ? ενδιαφερομαι για recording!!!Σε επαγγελματικό επίπεδο!Τα όργνα που χρησημοποιώ είναι κρητική λύρα και φωνή και το είδος που γράφω μουσική σε στύλ Χατζηγιάννης !!!Σας ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις σας!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ των δύο που αναφέρεις, την EMU δαγκωτό! Καταπληκτικός ήχος για τα λεφτά της, ακούγονται παράπονα για τους drivers που δίνει η εταιρία αλλά τα τελευταία νέα επί του θέματος είναι ενθαρρυντικά.

 

Πάντως για "επαγγελματικό επίπεδο", καλύτερα να πάρεις καμιά RME ή κάτι ανάλογο. Αυτές που ψάχνεις είναι για σοβαρούς χομπίστες, όχι για αμιγώς επαγγελματικές καταστάσεις.

 

EDIT: Τώρα είδα κάτι στο post σου που μου διέφυγε. Κρητική λύρα και στυλ Χατζηγιάννη; Πώς;;; :o

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θες να μου πεις ότι μεταξύ E-mu και ESI δεν μπορώ να γράψω και να κάνω μία μέτρια προς καλή παραγωγή ; ποια είναι η άποψη σου για την RME - HDSP9632 ;Καλή για τα χρήματά της ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θες να μου πεις ότι μεταξύ E-mu και ESI δεν μπορώ να γράψω και να κάνω μία μέτρια προς καλή παραγωγή ; ποια είναι η άποψη σου για την RME - HDSP9632 ;Καλή για τα χρήματά της ;

Αυτό που λες είναι άλλο από αυτό που διατύπωσες στην αρχή. Σαφώς και μπορείς να κάνεις μια καλή παραγωγή με τις εν λόγω κάρτες, μια πολύ καλή παραγωγή θα έλεγα. Όμως δεν πάυουν να αποτελούν λύσεις για home studio και μόνο, όχι για επαγγελματικό στούντιο.

 

Η RME που λες είναι σίγουρα μια πάρα πολύ καλή κάρτα, δεν ξέρω αν σε βολεύει το I/O section που έχει μιας και δίνει περισσότερη βαρύτητα στις ψηφιακές συνδέσεις (SPDIF, ADAT κλπ.) ενώ εσύ θέλεις προφανώς περισσότερα αναλογικά I/O.

 

Γιατί δεν κοιτάς και την EMU 1616 που είναι πολύ καλά εξοπλισμένη και ο ήχος της σκοτώνει;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά είναι η emu..εχει πολύ καλούς κονβερτορες και καλό ήχο στις ηχογραφήσεις.τα εφφέ της είναι για τα μπαζα αλλά δεν ειναι αναγκη να τα χρησιμοποιείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό αυτό που λες για την κάρτα τελικά είμαι για E-mu απλά τώρα με ξαναέβαλες στο τρυπάκι  ???

και αυτό γιατί από ότι λες για home studio παραγωγές είναι πολύ καλές οι εν λόγω κάρτες.Τώρα αυτό που

θέλω να ρωτήσω είναι E-mu 1212m ή E-mu 1616 ή E-mu 1616m??Τι διαφορά έχουν ...θα πρέπει να τονίσω εδώ

ότι γράφω αναλογικά και με την κονσόλα της Yamaha MG12/4 .Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου