Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή stock λαμπας σε ενισχυτη


looser

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και καλη χρονια. Σκεφτομαι να αλλαξω τις λαπμες στον ενισχυτη μου me σκοπο να κερδισω εστω και λιγο gain. Eιναι πιθανον κατι τετοιο? Δεν εχω καμια εμπειρια με λαμπατους. Επισης με booster θα εχω καλο αποτελεσμα γιατι το booster του ενισχυτη δεν με πολυ καλυπτει. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα ντε...

 

ούτε τι ενισχυτή έχει, ούτε ποιές λάμπες θέλει να αλλάξει, με ΤΙ θέλει να τις αλλάξει, ούτε ένα παράδειγμα από το τι ήχο επιδιώκει, ούτε τι κιθάρα έχει...

 

όλα ένα μυστήριο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και πας να τις αλλάξεις, απο ότι φαίνεται, και πριν το κανεις μήπως να μας πει κανεις αν επηρεάζεται η εγγύηση του ενίσχυση σε περίπτωση αλλαγής τους?

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια συγνωμη δεν ειχα κανει ανανεωση της σελιδας και δεν εβλεπα μην.

:)

εχω τον laney ironheart 30 combo.εχει 3 ECC83 και 2 6L6 gtr ruby εινβαι η μαρκα νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κιθαρα εχω μια b.c rich warlock απλο μοντελο του κιλου!απλα πιστευα οτι με λαμπα θα αρκετο gain και ειχα ακουσει αρκετα καλα σχολια για τον ενισχυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομαι να αλλαξω τις λαμπες με ιδιου τυπου αλλα αλλη μαρκα.σιγουρα η εγγυηση 8α παει χαμενη.και τον ενισχυτη τον εχω 2 εβδομαδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω πως η αλλαγή μάρκας θα σου δώσει το παραπάνω gain που ζητάς

 

Καλύτερα να σπρώξεις τον ενισχυτή σου με ένα booster ή overdrive τύπου tubescreamer π.χ. το boss sd-1

 

To κόστος θα είναι χαμηλότερο και η εγγύηση άθικτη

 

Θα απαντήσουν όμως και βαθύτεροι γνώστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να κρατησω τον ηχο του ενισχυτη αλιως δεν βλεπω τον λογο που πηρα ενισχυτη με λαμπα..το tubescreamer  το ακουω συχνα χωρις να το εχω χρησιμοποιησει ποτε.κραταει το gain του ενισχυτη χωρις να ειναι distrotion pedal ετσι δεν ειναι?σε ευχαριστω για την βοηθεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου