Προς το περιεχόμενο

Tiny Terror κ Hard Wired


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να πάρω έναν tiny terror μιας και μου αρέσει πολύ ο ήχος του..

Αλλά είδα οτι υπάρχει και ο hard wired..Υπάρχει περίπτωση να αξίζει τα διπλάσια λεφτά που κοστίζει ή ουσιαστικά πληρώνεις τα αγγλικά μεροκάματα;Και δεν έχω βρει πουθενά να τον ακούσω ούτε καν στο youtube..Τον έχει ακούσει κανείς;

 

Επίσης το άλλο θέμα είναι η καμπίνα..

Να πάρω την 112 ή την 212;Μιας και δε θέλω να παίζει πολύ δυνατά με τη διπλή θα αυξηθεί και η ένταση ή αυτό εξαρτάται μόνο απο τον ενισχυτή;

Σιγουρα 212 καλυτερη απο 112 που ειχα την τυχη να παιξω και με τις 2 και με τους 2.

Η 112 ειναι ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ.

Ομως γιατι δε παιρνεις ρε φιλε τη κιθαρα σου να παρεις σβαρνα τα μαγαζια να δεις τι σου κανει? Ειναι καλυτερο απ το να ακους γνωμες. Νταξει το δεχομαι για τεχνικες πληροφοριες, αλλα η τελικη περιγραφη ειναι στα αυτια σου ;)

 

ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΔΕ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ίσως να ήταν λίγο παρεξηγιάρικο, πχ. η ερώτηση "δεν νομίζεις πως έχουν πια ωριμάσει" δεν έπρεπε να απευθύνεται ειδικά σε σένα, όπως φάνηκε, αλλά γενικά σε όλους μας... :) Nα ξεκαθαρίσω επίσης πως δεν είμαι ηλεκτρολόγος μηχανικός, και πως απλά αναπαράγω σκορπιες χομπίστικες γνώσεις...

 

Σιγουρα 212 καλυτερη απο 112 που ειχα την τυχη να παιξω και με τις 2 και με τους 2.

Η 112 ειναι ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ.

 

Εμένα πάλι ανεπαρκής μου φαίνεται η 1x12 της Orange με τον Τiny Terror... ίσως γιατί έχω συνηθίσει σε γαϊδουρινές εντάσεις από μεγάφωνα-γομάρια.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να ήταν λίγο παρεξηγιάρικο, πχ. η ερώτηση "δεν νομίζεις πως έχουν πια ωριμάσει" δεν έπρεπε να απευθύνεται ειδικά σε σένα, όπως φάνηκε, αλλά γενικά σε όλους μας... :) Nα ξεκαθαρίσω επίσης πως δεν είμαι ηλεκτρολόγος μηχανικός, και πως απλά αναπαράγω σκορπιες χομπίστικες γνώσεις...

 

Εμένα πάλι ανεπαρκής μου φαίνεται η 1x12 της Orange με τον Τiny Terror... ίσως γιατί έχω συνηθίσει σε γαϊδουρινές εντάσεις από μεγάφωνα-γομάρια.

Ναι η 212 δε συγκρινεται αλλα και με την 112 μου κοπηκε ο τσαμπουκας

Για πρωτη φορα αισθανθηκα(και σε ενα mesa dcκατι) οτι ..........οκ ;)

Τωρα η γνωμη ειναι γνωμη αλλα υποκειμενικη σωστα?

ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΔΕ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου