Προς το περιεχόμενο

Πόσο ζυγίζει ο Pro Junior ;


fifty+

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδή έχω και ζυγαριά και pro junior είπα να τσεκάρω

 

Βγαίνει 10,3kg

 

Το θέμα όμως είναι οτι δεν έχω το στόκ μεγάφωνο αλλά ένα jensen p10r

το οποίο έχει μικρότερο σε μέγεθος μαγνήτη απο το στόκ eminence

 

Δεν νομίζω όμως να είναι και σημαντική η διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βγάλω άκρη από τις απαντήσεις που ίσως πάρω εδώ, θα αναγκαστώ να τον πάρω παραμάσχαλα και να βγώ προς αναζήτηση κατάλληλης ζυγαριάς.

 

καλέ μου άνθρωπε, τι άκρη να βγάλεις που ως τώρα όπως φαίνεται ΔΕΝ έχεις βγάλει;

 

σου έγραψε ήδη ένα μέλος πως ένα κιλό είναι 2.2 λίβρες άρα ο ενισχυτης σου ζυγίζει 20/2.2  δηλαδή περίπου 9 κιλά, τι άλλο περιμένεις να μάθεις ώστε να βγάλεις άκρη;

 

δεν υπάρχει θέμα "εμπειρίας" ή άποψης, ούτε καν ζυγαριάς, ο ενισχυτής ζυγισμένος είναι στις 20 λίβρες από τη fender, μια απλή μετατροπή μονάδων μόνο απαιτείται από το ένα σύστημα μονάδων στο άλλο, και ήδη την πήρες την απάντηση... ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παρεπιπτόντως, νομίζω ότι ο pro junior είναι ο ενισχυτής με την καλύτερη απόδοση (overall) ανά κιλό βάρους :)

(Δεν έχω ακούσει τον koch βέβαια).

Δύσκολα νομίζω θα βρεις κάτι ελαφρύτερο που να ακούγεται τόσο ωραία.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι ευχαριστώ για τις προτάσεις σας. Είναι όμως φανερό ότι δεν έχω ζυγαριά, ούτε τόσα πακέτα μακαρόνια.

Mkm, ο λόγος που ξεκίνησα τη συζήτηση είναι ότι ο ενισχυτής αυτός είναι σίγουρα πάνω από 11 κιλά.

Harilatron, ακριβώς αυτός είναι ο προβληματισμός μου. Αν τελικά ζυγίζει γύρω στα δώδεκα κιλά, μάλλον θα αγοράσω έναν δεύτερο ίδιο.

Τέλος πάντων, από αύριο θα ξεκινήσω τα τηλεφωνήματα σε όσους φίλους μου ξέρω ότι ασχολούνται με τη σιλουέτα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου