Προς το περιεχόμενο

ελληνικής μουσικής σκηνής - εργασία


tamasab

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά , είμαι καινούργιος μέλος τού ΝOIZ...

 

Μετά από κάποια διάστημα απουσίας από το χώρο της ελληνικής μουσικής σκηνής...θα ήθελα να μάθω ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να μπεις (ως μουσικος) σε κάποιο χειμερινό σχήμα μάλλον της επόμενης σεζόν …....;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως και μεις σοβαρά μιλάμε!

 

Εαν ψάχνεις να δουλέψεις σε ένα μεγάλο και γνωστό ωυχτερινό σχήμα ώς επαγγελματίας μουσικός, σίγουρα δε θα ψάξουν να σε βρουν από αγγελίες...

 

Εαν είσαι βαρβάτος μουσικός και νομίζεις ότι μπορείς να ανταπεξέλθεις, προσπάθησε να βρεις τους μαέστρους και δείξε τους τί αξίζεις...

 

Στις αγγελίες εαν ψαξεις θα βρεις πιο ερασιτεχνικά πράγματα...

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγεται πολύ δύσκολο………άρα εάν δεν έχεις κάποιες γνωριμίες δεν πρόκειται να μπεις σε κάποιο σχήμα ανεξάρτητος εάν είσαι και καλός και πως κάνες τέτοιες γνωριμίες ;.......μάλλον θα μείνω στο σπίτι μου στο Home studio...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγεται πολύ δύσκολο???άρα εάν δεν έχεις κάποιες γνωριμίες δεν πρόκειται να μπεις σε κάποιο σχήμα ανεξάρτητος εάν είσαι και καλός και πως κάνες τέτοιες γνωριμίες ;.......μάλλον θα μείνω στο σπίτι μου στο Home studio...

 

εύκολο δεν είναι σίγουρα...

Oι γνωριμίες είναι το παν... σχεδόν

 

από αγγελία μπορεί να βρεις κανενα καλό μαγαζάκι αν είσαι τυχερός αλλα σχεδόν όλες οι αγγελίες αφορούν λαική μουσική... και όχι μεγάλα μαγαζιά

 

αλλά αν δεν το κυνηγήσεις αρκετά θα μείνεις σπίτι σου στο home studio σίγουρα... 8)

ttp://tragoudi.forumer.com === Tο Πρώτο Forum για Tραγουδιστές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πανω απο ολα μην εχεις την ψευδαισθηση πως δεν χρειαζεται να εισαι πολυ καλος για να παιξεις σε νυχτερινο κεντρο(μεγαλο της ιερας οδου η της παραλιακης).

δεν φανταζεσε τι μουσικαρες παιζουν σε αυτα τα μαγαζια και ποσο "λιγοι" ειμαστε οι περισσοτεροι μπροστα τους.

αν δεν εισαι πραγματικα πολυ καλος απλα ξεχνα το.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα μιλωντας τωρα,αν δεν εισαι ΧΡΟΝΙΑ στο χωρο και τρελλα δικτυωμενος,με ατσαλινα νευρα & ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ δισταγμους δυσκολα θα μπορεσεις να μπεις στο κυκλωμα.

Μη ξεχνας οτι η νυχτα μαστιζεται απο την χειροτερη κριση των τελευταιων ετων & τα πιο πολλα μαγαζια ΚΛΕΙΝΟΥΝ πριν καλα-καλα ανοιξουν.

Αυτο εχει σαν αποτελλεσμα να δουλευουν καμμια 20αρια μονο σχηματα & βεβαια ο ανταγωνισμος,τα τσατσιλικια και ο γενικοτερος ΣΚΟΤΩΜΟΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ειναι ο ΚΑΝΟΝΑΣ.

Αν βαλεις μεσα σε αυτα και το γεγονος οτι απο τους 15 περιπου μεγαλους τραγουδιστες (που "κουβαλανε" και το μαγαζι στην τελικη) οι 8 εχουν ΜΟΝΙΜΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ που δεν τους εχουν αλλαξει την τελευταια 10ετια (& ουτε προκειται) καταλαβαινεις οτι ο δρομος ειναι δυσκολος.

Προσωπικα εχω συστησει ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥΣ μουσικους (μιλαμε για ΤΕΡΑΤΑ πειρας,τεχνικης και ταυτοχρονα ΠΟΛΥ ικανους σε 2 η και 3 οργανα) σε ονοματα της νυχτας & δυστυχως τους "εφαγαν" καποιοι "ικανοτεροι" μετα απο μια σαιζον...

Παντως δεν χανεις σε τιποτα να δοκιμασεις,αλλωστε υπαρχουν & τα μαγαζια Β & Γ κατηγοριας τα οποια δεν ειναι καθολου ασχημα (καλυτερα παντως απο το να δουλευεις πιτσαδορος...),βεβαια & εκει θελεις δημοσιες σχεσεις...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου