Προς το περιεχόμενο

Entre dos aguas


pacoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάνε τρία χρόνια που ο Δημήτρης μού γνωστοποίησε την ύπαρξη τού απογιάντο κι από τότε άρχισε το κάψιμο.Δε βαριέσαι....κάλλιο αργά παρά ποτέ.

 

Έκατσα λοιπόν,το περασμένο καλοκαίρι,και σκάρωσα το κομμάτι τού μαέστρου,με πεθαμένες χορδές,με λαθάκια(φυσικά)και με time stretchin' στα επίμαχα εξηκοστά τέταρτα.

Χρησιμοποίησα ήχους από το Kontakt-ανατολίτικα κρουστά,καχόν κι ένα τυχαίο μπάσσο και μακάρι ν' αξιωθώ να σάς το δώσω κάποτε άρτιο με τα καταπληκτικά κρουστά τού ezdrummer,αν τα χέρια πάνε βέβαια.

 

Αυτά και καλή ακρόαση :)

Entre.mp3

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια κλασσική αλάμπρα είναι.Από τότε όμως έχει φάει πολύ ξύλο.Το καπάκι έχει αρχίσει να ξεθωριάζει απ' τίς  νυχιές και πρόσφατα χαμήλωσα και τον καβαλλάρη μπας και πλησιάσω το flamenco feeling αλλά δεν...

 

Ήμουν έτοιμος να παραγγείλω μια σωστή φλαμένκα αλλά ήρθα πίσω για διάφορους λόγους.Θα την πάρω όμως!

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναθεμα σε νυχτιατικα...! Αλλα οπως ειπες κι εσυ :

Δε βαριέσαι....κάλλιο αργά παρά ποτέ.

;D ;D ;D

Μπραβο ρε Paco! Πολυ καλος!!! Αντε περιμενουμε και κατι δικο σου. Σιγουρα κατι εχεις γραψει ε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναθεμα σε νυχτιατικα...! Αλλα οπως ειπες κι εσυ : ;D ;D ;D

Μπραβο ρε Paco! Πολυ καλος!!! Αντε περιμενουμε και κατι δικο σου. Σιγουρα κατι εχεις γραψει ε?

 

Πράγματι αλλά εκτός φλαμένκο ύφους.Κάποια στιγμή θα βάλω κατιτίς γιατί δεν τα έχω στον υπολογιστή.

Και πολύ θα ήθελα να γνωριστούμε από κοντά.Το φόρουμ δεν το παρακολουθώ πολύ συχνά.Αν βρισκόσαστε κάπου(καφέ κλπ)με μεγάλη μου χαρά!

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βρισκόσαστε κάπου(καφέ κλπ)με μεγάλη μου χαρά!

Oftopic:Δεν ξερω να σου απαντησω, αλλα συχνα ακουω για ''μπυροποσιες''. Εγω βεβαια δε συμμετεχω(ετσι κι αλλιως θεσ/νικη ειμαι). Ψαξε λιγο στο forum, ολο και καποια θα κανονιζεται.Νομιζω θα εισαι ευπροσδεκτος(οπως ολοι).

Ontopic: Και παλι συγχαρητηρια για το track που ανεβασες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oftopic:Δεν ξερω να σου απαντησω, αλλα συχνα ακουω για ''μπυροποσιες''. Εγω βεβαια δε συμμετεχω(ετσι κι αλλιως θεσ/νικη ειμαι). Ψαξε λιγο στο forum, ολο και καποια θα κανονιζεται.Νομιζω θα εισαι ευπροσδεκτος(οπως ολοι).

Ontopic: Και παλι συγχαρητηρια για το track που ανεβασες

ΟΚ θα το ψάξω.Νά'σαι καλά και σ' ευχαριστώ, ;)

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες;;;

Ωραίος. Μπράβο εγχείρημα! Πολύ καλό! Πάρα πολύ καλό...!

 

Αλλά θα πρέπει επιτέλους να διευκρινιστεί τι γίνεται με τις διασκευές τέλος πάντων. Έχουν ανέβει 2 3 που παρακολούθησα εγώ και παραμένουν μια χαρά στο forum...

 

ΟΚ θα το ψάξω.

Α ναι και για να μη ψάχνεις,

http://www.noiz.gr/index.php?topic=171449.0

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιότατο κομμάτι!!!Βασικά μόλις έφτιαξα καφέ και το ακούω και νοιώθω σαν διαφήμιση του nes με αυτό το soundtrack...Στην δουλεία να μην ήμουνα... (ξέρετε κλασικά πράγματα, ραφτινγκ, με τον καταρράκτη για backround,τα ελάφια και τα άλογα να τρέχουν παραπλεύρως στον ποταμό και κάποια να ετοιμάζει 5 κούπες nes και να μας περιμένει να γυρίσουμε)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου