Προς το περιεχόμενο

Σειρα πιατινιων sabian xs20. Ιδια τιμη σε διαδορετικα σετ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχην καλησπερα στην παρεα του νοιζ. λοιπον: εδω και αρκετο καιρο προβληματιζομαι με την αγορα πιατινιων [ειμαι ντραμερ (αρχαριος)] και καθως εψαχνα στο γνωστο thomann ανακαλυψα την σειρα πιατινιων που με ενδιαφερει (sabian xs20) .

ωστωσο βρηκα το σετ με ride,16crash,hi-hat στα 375ευρω . αλλα και το ιδιο σετ με ακομα ενα 18 crash παλι στα 375ευρω.

 

φυσικα ολοι θα μου πειτε παρε το δευτερο, αλλα τι μπορει να συμβαινει?για ποιο λογο να εχουν ιδια τιμη???

 

οριστε και το link για να ελεξετε και μονοι σας:

http://www.thomann.de/gr/search.html?xsid=5806a2623e6ae661463f97779942e7a1&KF=on&gk=drcyko&oa=ala&bn=SABIAN&pr=&wgfid1=11039&wgf11039=&wgfid2=11040&wgf11040=&x=12&y=9

 

δειτε τα δυο σετ κατω-κατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω από ντραμς αλλά το πρώτο έχει εκτός του κρας

- 14" medium hi-hat

και το δεύτερο

- 14" regular hi-hat.

Άρα μάλλον δεν είναι ίδια... Τώρα αν δικαιολογείται η διαφορά δεν ξέρω.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα hi-hats είναι ακριβώς τα ίδια. Πάντως στο site της  Sabian http://www.sabian.com/EN/products/products_results.cfm/series1197/type1203 το plus set που έχει και το 18αρι ride δεν υπάρχει, προφανώς έχει καταργηθεί το συγκεριμένο set.  Ισως έτσι δικαιολογείται η πτώση της τιμής. Πάντως καλά θα κάνεις να τους στείλεις ένα mail να ρωτήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου