Προς το περιεχόμενο

BBE Sonic Maximizer 482i


yohan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λένε ότι "καθαρίζει" τις συχνότητες, βασικά boost άρι τα πρίμα και τα μπάσα, νομίζω πως κάνει καλή δουλειά σε recording γενικότερα αλλά όχι τόσο πολύ για κιθάρα live καθώς χάνονται τα μεσαία, επίσης παρατήρησα ότι σε overdrive-distorion ανεβάζει και τον θόρυβο όπου κι αν το συνδέσεις...νομίζω πως το αποκαλούν "τεμπέλικο" equalizer, και νομίζω πάλι πως ένα κάλό equalizer κάνει πολύ καλύτερη δουλειά για κιθάρα πάντα μιλάω...δεν ξέρω κατά τα άλλα είναι προσωπικά γούστα..το χρησιμοποίηση μου φάνηκε καλό αλλά τελικά το έβγαλα από τον εξοπλισμό μου...το έχω σε πεταλάκι 150ευρώ ολοκαίνουριο...αν σε ενδιαφέριε αγορά συζητάμε χαμηλότερη τιμή εννοείται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=169848.0

 

Oύτε καθαρίζει, ούτε μπουστάρει, ούτε τεμπελιάζει... ;D Εφαρμόζει μια κάπως περίπλοκη διαδικασία βασισμένη στο phase shifting, με αποτέλεσμα σαν ψυχοακουστικό φαινόμενο να ερμηνεύεται σαν επιπρόσθετη brilliance στις ψηλές. Εφαρμόζεται και σε στούντιο σε mixing, και σε μεμονωμένα όργανα. Κυκλοφορεί και σε ρακ, και σε plugin.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου