Προς το περιεχόμενο

Vocals -αναζήτηση


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι μου, θα ήθελα τα φώτα σας στην αναζήτησή μου.

 

Αναζητώ σε μορφή κυρίως software αν υπάρχει κάτι που να παρέχει voices και vocal η chorus γενικότερα. (Γυναικέίες φωνές σε διαφορες χροιές σόλο ή και ως choir, κυρίως σόλο και ανάλογη ποιότητα).

 

εναλακτικά προτείνετέ μου ανάλογο audio cd με δείγματα σε wav που πιστεύετε οτι με καλύπτει.

 

Γενικά μια λύση για να βρώ αυτο που θέλω!!! :lol:

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά cos_dr,

Σε διαφορετικό στυλ (ή και όχι αν κατάλαβα καλά) είναι τα vocaloid miriam και vocaloid lola από τη zero-g είναι VSTis, synths δηλαδή. Τώρα, αυτά δεν καλύπτουνε πραγματικές ανάγκες φωνητικών αλλά με έμπνευση και τεχνική/ές όλα γίνονται.

Σίγουρα για να τα βάλεις να πούνε λογάκια είναι λίγο κουλό, αν και το κάνουνε και καλά μάλιστα (για synthesizered voices), αλλά για πιό ''fluo'' καταστάσεις είναι πολύ ΟΚ.

 

Δεν ξέρω παραπάνω γιατί δεν τα έχω δούλέψει ποτέ, απλά έχω ακούσει δείγματα.

 

Με φωνητικά samples δεν έχω δουλέψει ποτέ. Αυτό το λέω για να καταλάβεις αν σου κάνει ή όχι η πρότασή μου, γενικότερα.

 

Γεωργία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με φωνητικά samples δεν έχω δουλέψει ποτέ. Αυτό το λέω για να καταλάβεις αν σου κάνει ή όχι η πρότασή μου' date=' γενικότερα.

 

Γεωργία

 

:lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δεν ψαχνω τόσο να προγραμματίζω φράσεις, κυρίως ψαλμωδίες, κάτι σε στυλ hans Zimmer :lol:

 

Θα τα δώ τα προγραμματα που πρότεινες, ευχαριστώ για τις απαντήσεις, :wink:

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου