Προς το περιεχόμενο

Cracks στην ταστίερα.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σε όλους!

Εχς μια σχετικά απλή ερώτηση. Η κιθάρα μου έχει κα΄ποια cracks στην ταστιέρα. Είναι κακό αυτο??? Μπορώ να το διορθώσω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ibanez 1625. Αγορασμενη πριν απο ενα χρόνο. Λεγοντας "κρακς" εννοω χαρακιες στην ταστιερα... Δεν έχει κανένα άλλο πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά πρόκειται για κάτι επιφανειακό; Και πως προκλήθηκαν αν επιτρέπεται;

 

Πάντως, πέραν του αισθητικού μέρους, η χορδή ούτως ή άλλως δεν ακουμπάει στην ταστιέρα, οπότε... Αν έχεις αμφιβολίες μπορείς να πας από κάποιο μάστορα να το δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, θα έλεγα την επόμενη φορά που θα αλλάξεις χορδές να κάνεις ένα καλό καθάρισμα με lemon oil (rosewood δεν είναι η ταστιέρα?). Το καθάρισμα θα σου δείξει και περισσότερο το μέγεθος του προβλήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταστιέρα είναι rosewood.Πώς το καθάρισμά θα μου το δείξει περισσότερο?Η ταστιέρα είναι πεντακάθαρη

 

Οι λεπτομέρειες στο ξύλο φαίνονται καλύτερα όταν είναι υγρό. Και επειδή το rosewood είναι σκούρο ξύλο αυτό βοηθάει ακόμα περισσότερο.

 

Πάντως αν δεις ότι τα κρακς αυτά επεκτείνονται, κλπ, καλό θα ήταν να τη δει ένας μάστορας και φυσικά μπορείς να πας από την αντιπροσωπία και να κάνεις μια αθώα ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να φταίει που την έχω συνέχεια στην θήκη της??? Δεν την αφήνω εκτός θήκης γιατί οι άλλες μου κιθάρες έχουν χτυπηθεί από απροσεξίες. Επίσης από τότε που την πήρα δεν εχω βάλει τίποτα στην ταστιέρα και την καθαρίζω όποτε παίζω(για αυτό και έιναι καθαρή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να φταίει αυτό; Εκτός αν εννοείς ότι υπάρχουν τεράστιες αυξομοιώσεις στη θερμοκρασία και μπορεί να προέρχεται απ'αυτό; Δεν το νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου