Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία στο thomann - "on request"


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας και πάλι,παιδιά είμαι full γκαντέμης,μετά από τόσο ψάξιμο και τόσο πρήξιμο που έριξα και σε σας αποφάσισα ποιόν ενισχυτή θέλω και έκανα χθές τη παραγγελία και σήμερα μου παν οτι ο ενισχυτής είναι on request.έχει συμβεί σε κανέναν από σας αυτό??περίπου σε πόσο καιρό σας έστειλαν τα πράγματα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν επιστρεψει σε stock.... 3 μερες, 3 μηνες, 3 χρονια....

 

Ρωτησε τους ποτε αναμενουν εμπορευμα απο το συγκεκριμενο μοντελο αν και παλι αυτο δε λεει και πολλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ειχες δει αυτο πριν παραγγειλεις? Και να ρωτησεις με mail ισως να μην μπορουν

να σου απαντησουν, αν ηξεραν θα εγραφαν expected date οχι on request. Μπορεις να

ακυρωσεις την παραγγελια σου και να τον παραγγειλεις απο καταστημα που τον εχει σε

στοκ αν βιαζεσαι, μπορει να τον βρεις καπου και φτηνοτερα. Τι παρηγγειλες, σε ποια

e-stores κοιταξες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο οτι καταλαβα στο site εγραφε οτι ο ενισχυτης ειναι In stock και οτσν τον παραγγειλες σου ειπαν οτι δεν το εχουν,να περιμενεις και στο site τον εβαλαν σαν on request.Κλασσικη τακτικη του thomann και του musicstore,παντα γραφουμε οτι κατι ειναι in stock μεχρι καποιος να το παραγγειλει κ να μην το εχουμε.Για αυτο παντα τους ρωταμε αν κατι ειναι οντως In stock πριν το παραγγειλουμε.

Οσο για το ποσο θα περιμενεις στα ειπε ο Zombietone Οταν επιστρεψει σε stock.... 3 μερες, 3 μηνες, 3 χρονια....και δεν εχει κανενα νοημα να τους ρωτησεις οτι να ναι θα σου πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως καποια στιγμη που ενδιαφερομουν για μια κιθαρα ''on request'',τους εστειλα ενα mail και μου απαντησαν ποτε περιπου περιμενουν να ερθει.Με αρκετη ακριβεια μπορω να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On request δε σημαινει οτι μπορει καποτε να ερθει σε στοκ. Απλα οτι μολις το παραγγειλεις εσυ (on your request), θα το παραγγειλουν κι αυτοι με τη σειρα τους απο κει που το παραγγελνουν συνηθως. Οποτε λιγες μερες παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On request δε σημαινει οτι μπορει καποτε να ερθει σε στοκ. Απλα οτι μολις το παραγγειλεις εσυ (on your request), θα το παραγγειλουν κι αυτοι με τη σειρα τους απο κει που το παραγγελνουν συνηθως. Οποτε λιγες μερες παραπανω.

 

Μπα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει συμβεί δύο φορές αυτό. Την πρώτη μου απάντησαν ότι η ημερομηνία παραλαβής τους ήταν άγνωστη αλλά εγώ δεν είχα πρόβλημα και την έκανα την παραγγελία, τελικά ήρθε μετα απο καμιά 15ρια μέρες αν θυμάμαι καλά. Την δεύτερη μου απάντησαν με ακριβή ημερομηνία, πάλι δεν θυμάμαι ακριβώς σε πόσες μέρες αλλα λιγότερο απο εβδομάδα σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη στενοχωριεστε παιδια, θα αργησει αλλα θα ερθει. Επειτα ποιος βιαζεται;

Και εγω αυτη τη στιγμη περιμενω μια squier που παρηγγειλα απο Αγγλια στις 12/10. Ευτυχως εβαλαν ελληνα υπαλληλο για τα μαιλ (σαν τον Τομαν) και με ενημερωνει για το ποτε θα την παρω, γιατι μου αλλαξε κανα 2 φορες την ημερομηνια. Απο οτι ειπε αυτοι θα παραλαβουν 6 Νοεμβριου οποτε εγω θα την εχω στις 12-13 Νοεμβριου.

Δηλ. θα παραλαβω 1 μηνα μετα την παραγγελία. Αξιζει παντως να περιμενω μιας και γλιτωσα πολλα στην τιμη σε σχεση με Ελλαδα και Γερμανια.

Από ολότελα, καλή & η Παναγιώταινα, που λενε!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικη τακτικη του thomann και του musicstore,παντα γραφουμε οτι κατι ειναι in stock μεχρι καποιος να το παραγγειλει κ να μην το εχουμε.Για αυτο παντα τους ρωταμε αν κατι ειναι οντως In stock πριν το παραγγειλουμε.

 

Ναι φιλε μου αλλα αν ηταν ετσι τότε θα βλέπαμε ολοι οι υπόλοιποι οτι πολλα προιόντα που εχει παραγγείλει κόσμος ειναι Οut of stock. Διοτι αυτο γράφουν οταν αντιλαμβανονται οτι ξέμειναν. Εγω ειχε τύχει να παραγγείλω το τελευταιο κομμάτι sunburst G&L 2500 & την επόμενη ημέρα εγραψαν οτι ειναι out of stock και παραδίπλα την ημερομηνία παραλαβήςνεων αποθεμάτων. Τρόμαξα πως θα πρεπει να περιμένω το νεο στοκ αλλα όπως αποδείχτηκε, με την παραγγελία μου είδαν οτι πήρα το τελευταίο τους & ενημέρωσαν το site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου