Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το Guitar Rig 3 κ 4


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά. Δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα με το Guitar Rig 3. Καθώς παίζω κ όλα ακούγονται μια χαρά ξαφνικά μετά από μερικά δευτερόλεπτα ο ήχος παραμορφώνεται.Αν επιμείνω μπορεί να ξαναφτιάξει αλλά κ να ξαναχαλάσει.Κλείνω κ ξανανοίγω το πρόγραμμα κ παίζει.Το πρόβλημα το έχω μόνο με το Guitar Rig 3 κ 4.Οταν παίζει η κιθάρα μόνη της χωρίς το πρόγραμμα τότε όλα καλά.Αρα δεν φταίει η κάρτα ήχου ή τα ηχεία.Ακούστε κ κάτι που έγραψα για να καταλάβεται τι συμβαίνει.

111111111111111111.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παθαίνω και γω αλλά πολύ σπανια.Βασικά οταν έχω ανοιξει και την tv ταυτόχρονα μονο του σπάνια.Τι φταιει πιστευω η οτι είναι bug η πρόβλημα με τους drivers.Εχεις και άλλα πράματα ανοιχτα που σχετίζονται με ήχο;

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσες μέρες έπαιζε κανονικά.Δεν έκανα τίποτα διαφορετικό από άλλες φορές.Οπώς σου είπα όταν παίζει η κιθάρα χωρίς το πρόγραμμα δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις την original έκδοση (καταλαβαίνεις τι εννοώ) το πρόγραμμα βγάζει έναν δυνατό θόρυβο από μόνο του. Αυτό δεν συμβαίνει από τις πρώτες μέρες που το χρησιμοποιείς αλλά μετά από κάμποσο καιρό

 

Δεν λέω ότι αυτό ντε και καλά είναι το πρόβλημά σου, αλλά έχετο κι' αυτό στα υπόψην

Επίσης, κάνε κανένα full uninstall και install...ίσως βοηθήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από το από πάνω δες και αν έχεις ρυθμίσει την καθυστέρηση της κάρτας σε πολύ χαμηλά επίπεδα, κάνοντάς την να σφίγγεται και να σπάει ο ήχος

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έχεις πρόβλημα στους πόρους του συστήματος.

Μπες στο Task Manager όταν σου συμβαίναι και δες το ποσοστό χρήσης επεξεργαστή και μνήμης. Εάν παραφορτώνει κλείσε προγράμματα που τρέχουν στονbackround για να απελευθερώσεις πόρους.

Too Old to Rock n Roll Too Young to Die

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μαι πάλι μετά από φορμάτ.Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις.Τελικά όχι μόνο δεν δούλευε το πρόγραμμα αλλά κ η κάρτα γραφικών.Είχα ήχο μόνο από το guitar rig κ το sonar.Απ το pc δεν έπαιρνα ήχο.Ούτε απ το finale.Δεν μπορώ να καταλάβω τι έφταιξε αλλά ήταν μία καλή δικαιολογία να καθαρίσω το pc κ να το έχω καθαρά για μουσική κ όχι για όοολα τ άλλα.Ξαναπερνάω τα προγράμματα κ τα ξαναλέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι το XLN Audio Addictive Drums.Τα προβλήματα μου τα δημιούργησε μετά την εγκατάσταση αυτού του προγράμματος.Υπάρχει λέτε περίπτωση να είναι αυτό ή απλά ήταν σύμπτωση?Ρωτάω για να μην το ξαναβάλω.

(Το πρόγραμμα το είχα χτυπήσει με σφυράκι πριν το βάλω.) ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου