Προς το περιεχόμενο

Αξιολογηση κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστω για τις πολιτιμες απαντησεις σας.Το ωδειο που παω θεωρητε απο τα καλυτερα απ'οτι ξερω.Μου αρεσει πολυ και θα ηθελα να μαθω μπλουζ και jazz fusion.

Ο δασκαλος μου,μου προτεινει -αν εχω το budget- μια fender vintage hot rod tele του 52 νομιζω,αυτη με τους 2 μονους μαγνητες (οχι με τον dunchan).Ως προς την εκπαιδευση βασικα με πηγαινει αργα νομιζω Ολο τις κλιμακες με διεσεις και υφεσεις κανουμε τωρα σε ολες τισ position δινει πολυ βαση σε αυτο.Τι να πω,δεν ξερω ισως ετσι πρεπει...κατι θα ξερει αυτος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει παντου, σαν τις πατατες.

Οχι πατάτες στα πιτοσούβλακα

Οχι νερά στα ξύλα

Οχι άλλο κάρβουνο

Οχι άλλη μ@..κία

 

Θέλει κανείς από εσάς παιδιά να το ντύσει ηχητικά με τη δική του πρόταση;

 

Αδελφέ καλωσήρθες.

Μαθε το να το παίζεις (με πολύ άκουσμα από τους "καλούς" δασκάλους) και μην αγχώνεσαι ακόμα με το gear. Το μπλουζ παίζεται και με γιουκαλέλι. Φτάνει να ξέρεις να το παίζεις.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δασκαλος μου,μου προτεινει -αν εχω το budget- μια fender vintage hot rod tele του 52

Ώπα αγόρι, φρένο! Δάσκαλος που σου κάνει 5 μήνες μάθημα σου πρότεινε όργανο

1500+ ευρώ? Όταν είπες στην αρχή οτι θέλεις να πάρεις μια κάλη κιθάρα τι πόσο

περίπου είχες στο μυαλό σου? Τι κιθάρα έχεις τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα εχω μια fender Squier strat με την οποια μαθαινω εγω και ο γιος μου.Δεν με πειραζει το ποσο γιατι μου αρεσει η κιθαρα και θελω να ασχοληθω σοβαρα και σωστα

Πιστευω οτι αν καποιος θελει να ασχοληθει σοβαρα και διαθετει φυσικα το ποσο αξιζει να μαθει σε μια καλη κιθαρα.Την εχω ακουσει και νομιζω οτι μπορει ναπαιξει αρκετα ειδη rock μουσικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aκόμη κι αν αυτά τα απίθανα περί νερών που βοηθούν τη μετάδοση του ήχου αλήθευαν (κι αν αληθεύουν δεν θα έχει και καμία σούπερ σημασία γιατί σε ηλεκτρικά όργανα μασίφ ξύλου παίζουν άλλα πολύ μεγαλύτερο ρόλο), δεν αναρωτήθηκες πού κολλάει ο Thomann? confused0081.gif

Ε! πως δε κολλάει, κολλάει γιατί τη βρεγμένη παϊδα που θέλει αυτός που λέει τέτοιου είδους βλακείες , θα την αγοράσουμε από τον Thomann.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια fender vintage hot rod tele του 52 νομιζω,αυτη με τους 2 μονους μαγνητες (οχι με τον dunchan)

 

πες του οτι τετοια κιθαρα ΔΕΝ υπαρχει. ;)

 

υπαρχει

 

  -η vintage hot rod tele (με τον dunchan)

 

  -η 52 reissue

 

&

 

  -η thin skin 52

 

επισης πες του οτι τουλαχιστον εχει γουστο στις κιθαρες,μια καλη τελε ειναι οτι πρεπει ;) (σαν την οδοντοβουρτσα :if you don't have one you are in trouble.... :))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην welcome

 

κατα δευτερον o δασκαλος σου λέει ....λαλακιες ωχταωρες (με το συμπαθειο κι ολας......  ;))

 

 

θα τολεγα και εγω αλλα με προλαβες SF...

1.καλως σε βρηκαμε

2.συμφωνω με τον σουπερντουπερφανκ

3.οντως η κι8αρα που εχεις ειναι ενα οικονομικο οργανο χαμηλης ποιοτητας αλλα τιμιο..

4.τα μαγαζια στην ελλαδα μια χαρα οργανα εχουν

5.μα8ε να παιζεις καλυτερα και τοτε 8α καταλαβεις απο μονος σου

τι 8ες απο μια κι8αρα και ποια 8α στο δωσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου μπορείς να τα δώσεις αγόρασε το όργανο. Είναι ωραίο να παίζει κανείς σε ένα ακρβο όργανο. Ίσως στο μελλον να θες κάτι άλλο αλλά μέχρι τότε θα έχεις ίσως την πιο μαματη τελε. Σου πρότεινε και ενισχυτή;

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου