Προς το περιεχόμενο

Γκρινια για τις μεταφορικες


evris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΕΥΤΥΧΩς ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΕΛΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΙΣΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΙΣΟ ΧΡΟΝΟ.

 

+1000

 

Ποτε μου δεν ειχα προβλημα με τα ΕΛΤΑ & τις ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ και ψωνιζω τα ΠΑΝΤΑ απο το ιντερνετ,βεβαια μερικες φορες ειχα προβλημα με τους ΜΑΚΡΥΧΕΡΙΔΕΣ γειτονες μου (κατι που θα πρεπει να κοιταξουν και οσοι εχουν προβληματα γιατι συνηθως εκει ειναι το προβλημα)

 

Οι ιδιωτικες μεταφορικες στην Ελλαδα ειναι απλα της πλακας....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ πιστεύω οτι είναι θέμα συνείδησης του εκάστοτε υπαλλήλου και όχι του προτοκόλλου λειτουργίας των ΕΛΤΑ.

Δεν είχα ποτέ πρόβλημα στην παραλαβή δεμάτων μέσω ΕΛΤΑ, ακόμη και με δέματα εξωτερικού, μάλιστα απο "Θωμά" 33Kgr δέμα (ενισχυτής) ήρθε σε 5 εργάσιμες (παραγγελία Τετάρτη, παραλαβή την επόμενη Τρίτη) και με πήραν και τηλέφωνο να ρωτήσουν τι ώρα θα είμαι σπίτι.

Και φυσικά μιλάω σε αντίθεση με διεθνής ταχυμεταφορικές που με ταλαιπώρησαν ουκ ολίγες φορές, ακόμα και για DVD δισκάκια!!!

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι κι εμένα οι εταιρίες κούριερ (προφανώς σε αυτές αναφερόμαστε) με έχουν απογοητεύσει τόσο σε επίπεδο υπηρεσιών όσο και τιμολογιακής πολιτικής.

 

Είχα βέβαια την τύχη να βρω μια μεταφορική για τις περιπτώσεις που θέλω να στείλω πολλά/ογκώδη πράγματα που είναι πολύ φθηνή (rack synth από Αθήνα στην Καβάλα με 5 ευρώ), γρήγορη και δεν έχει γίνει ποτέ στραβή τύπου κάτι να χαθεί στην πορεία ή να φτάσει διαλυμένο.

 

Για τις άλλες περιπτώσεις, μόνο ΕΛΤΑ πλέον. Καμία διαφορά στην ταχύτητα παράδοσης, έχεις και δυνατότητα tracking αν το στείλεις με Πόρτα-Πόρτα ή συστημένο και σαφώς είναι φτηνότερα.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου