Προς το περιεχόμενο

Ποια κιθάρα δεν θα πουλούσατε ποτέ;


pascal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δύσκολα θα έδινα οποιαδήποτε... ειδικα φυσικά την πρώτη μου κλασσική, σπασμένη παντού, με κάθετες και οριζόντιες χαρακιές (τελείως διαμπερείς), σηκωμένα τάστα κλπ. Αλλά δε θα την έδινα ποτέ! :)

 

ps. ούτε και θα την αγόραζε κανείς προφανώς ;D ;D ;D 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα πουλήσω ποτέ την πρώτη μου κιθάρα... Είναι μια Sammick των 200 Ευρώ, αλλά ι πρώτη κιθάρα με την οποία έχω εκφράση τόσο καιρό τα συναισθήματά μου παίζοντας... Ακόμα και αν πάρω μια Deluxe stratocaster Που είναι η επιθημία μου, δεν θα πάρει την θέση της πρώτης που έχω στην καρδιά μου.. Ελπίζω να με καταλαβαίνεται  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 1η!Γιατι ειναι η πρωτη σου!!!

Την 2η...Γιατι ειναι η πρωτη "καλη" κιθαρα που πηρες αφου αποφασισες οτι θα ασχοληθεις τελικα.

Την 3η...Γιατι ηταν η επιλογη που εκανες οταν κατασταλαξες στο τι ακριβως θα παιζεις.

Την 4η...Γιατι το εψαξες,το μελετησες,πηρες ενα οργανο που "θα σου κρατησει παρεα χρονια".....

Την 5η..Την 6η....Να συνεχισω???

 

Παντως χωρις πλακα 3 κιθαρες εχω και 1 ακουστικη και 2 ηλεκτρικες και δεν σκεφτηκα ποτε να πουλησω καμια...Ουτε καν αυτη τη Squier Bullet Strat..

I Am The Lizard King...I Can Do Anything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ερώτηση είναι αυτή ε?

 

Εδώ κάνουμε μήνες για να βρούμε κάποιο όργανο...Θα το δώσουμε κιόλας?

 

Προς το παρόν καμία...

 

Την Parts Tele όχι γιατί φτιάχτηκε με μεράκι (thanks Silot)

 

και την Les Paul όχι γιατί δεν θα ξαναβρώ...

 

(Δέχομαι πάντως ανταλλαγές με Custom Shop Nocaster (lefty) kai me Custom Shop Les Paul '58 (πάλι lefty)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ξανα offtopic) τώρα θα σε τσατίσω, αλλά μετά απο μια viking του 65-67 και μια corvette του 61 εχω να δηλώσω πως οι καινούριες είναι πραγματικά ΚΑΛΥΤΕΡΑ κατασκευασμένες.

 

Συμφωνω δε τα μάλα, πως παλιές ή καινουριες ,οι Gretsch είναι κιθαράκλες !! (off topic)

Οχι ρε φιλε γιατι να με τσαντισεις, αλλα προσεξε τοτε δεν ειχαμε γραμμες παραγωγης τρελες....καταλαβαινεις που το παω. Ειναι το old time classic style.

....τωρα για τις κορβετ να σου πω προτιμω μια στινκρει παρα μια γκαζωμενη καινουργια ;)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε φορα πιστευω οτι δεν θα πουλησω ποτε την τελευταια που αποφασιζω να παρω. Και για λιγο καιρο ειναι και αληθεια.

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις βρέθηκε ο μοναδικός οπαδός των Baldwin-era Gretsch στον πλανήτη. Για τα σκουπόξυλα, κόψε κάτι... ;)

καλα κοβω αλλα αν σου τυχει καμια παλια θα καταλαβεις τι εννοω.

Ελεγα για τη lp μου οταν επιασα μια του 59(συλλεκτικο ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΦΑΡΔΟΣ) και μια του 69.

Ελεγα για τη στρατ οταν επιασα μια του 76.

Εμ το πραμα μιλαει μονο του. Δε φαναταζομαι να μη καταλαβαινεις.

Οχι οτι δε μετρανε οι σημερινες, αλλα πολυ junky product τρωμε στις μερες μας

Συμφωνεις?

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

USA Deluxe Strat Limited Edition,

G&L ASAT SPECIAL Custom Shop,

Gibson Firebird III Historical Reisue CS,

Electra X810.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου