Προς το περιεχόμενο

Drum Throne


ippex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει όμως αν το καλοσκεφτούμε σε σχέση με το αγοραστικό κοινό που έχουμε και τελικά αυτά που αγοράζουμε πιστεύω πως κανένα μαγαζάτορα - αντιπρόσωπο δεν συμφέρει να φέρνει πολλά και ακριβά πράγματα. Από την άλλη είναι αδικαιολόγητοι που ακόμα και σε αυτά που φέρνουν συχνά δεν έχουν στοκ και δεν υπάρχουν για δοκιμή.

 

Τελικά πήρα το Pearl D-1000 γιατί από αυτά που δοκίμασα με βόλεψε καλύτερα και είναι πολύ στιβαρή κατασκευή. Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω να ναι πιο σημαντικο το σκαμπω απο το πεταλι της μποτας.ισα ισα αν ειναι καλη η καρεκλα και ανετη δεν προκειτε να παθεις τιποτα.τελος παντων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σαφώς αλλά με ένα χάλια καρεκλάκι μπορείς να πάθεις μέχρι και χρόνια δισκοπάθεια ή γενικά προβλήματα με την μέση ενώ με το χάλια πετάλι τίποτα απ'αυτά. ;)

Αντε το πολύ πολύ να μην παίζεις παπάδες...... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

PEARL D-2000 ROADSTER http://www.drumstore.gr/productsdesc.php?id=959

 

PEARL D-2000BR ROADSTER (Με Πλάτη) http://www.drumstore.gr/productsdesc.php?id=960

 

Αυτά τα ξερει κανεις? αξιζουν τα λεφτά τους? δε ρωταω αν απλα τα εχετε δει ή έχετε κατσει για 5-10 λεπτα, εννοω αν εχετε παιξει και να τα εχετε χρησιμοποιησει ή τουλαχιστον αν ξερετε απο κανα φίλο γνωστο που να ειναι κάτοχος τι παιζει...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σαφώς αλλά με ένα χάλια καρεκλάκι μπορείς να πάθεις μέχρι και χρόνια δισκοπάθεια ή γενικά προβλήματα με την μέση ενώ με το χάλια πετάλι τίποτα απ'αυτά. ;)

Αντε το πολύ πολύ να μην παίζεις παπάδες...... ;D

 

Πολύ σωστα! Μπορείς να πάθεις απο απλά πιασίματα μέχρι....οτι μπορείς να φανταστείς. Δεν παίζουμε με τέτοια θέματα, ρώτα επαγγελματίες να σου πούν.....

[Όσο για τα πετάλια θεωρώ πως τους δίνεται υπέρ του δέοντος σημασία...]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο - πολύ όλοι οι drummer εχουμε ''μικροτσιμπηματάκια'' στη μέση μας...οπότε ένα καλό drumthrone με backrest δεν είναι άσχημη ιδέα, μη ξεχνάμε ότι το 70% των κινήσεων στηρίζονται-ξεκινανε απο τη μέση

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανω ενα sub-topic σχετικα με την Gibraltar μιας και αναφερθηκε στο thread. Σας διηγουμε λοιπον την ιστορια μου.

ειχα παργγείλει μια βαση hi-hat Gibraltar Ultra Adjust απο το Δίηχο της Πάτρας. Η βαση αυτη αν τη δειτε εχει τριποδο κανονικά αλλα είναι σπαστή για να τη ρυθμίζεις όπου θες εξου και το ultra adjust και λειτουργεί με ντίζα, είναι σαν remote hi-hat σε βαση. πολλα κομματια βρεθηκαν προβληματικά καθώς η ντίζα κοβόταν ευκολα όπως εγινε και σε εμενα. επικοινωνησα λοιπον με Δίηχο και μου είπαν μιας και ειμαι απο Αθηνα να παω στο Γαβριήλο να μου την αλλάξει μιας και ειχαν ηδη συννενοηθεί.

Επιασα κουβεντα με το Γαβριήλο και μου είπε οτι το Service στην Ευρωπη της Gibraltar το εχει η Fender (!) η οποια ήταν απαραδεκτη στη συνεργασια της με το Γαβριήλο. Ενδεικτικα θα σας πω ότι το θεμα της βασης μου ήταν μονο η ντιζα. Ο Γαβριήλος τους ειχε ζητησει ανταλλακτικα όπως ντιζες για να μην αναγκαζεται να αλλαζει όλη τη βαση τη στιγμη που το θεμα θα λυνοταν με την αλλαγη της ντιζας για την οποια δεν θα χρεωνε κοστος εργασιας αφου ο Γαβριήλος είχε αναλαβει την εισαγωγη και το service στην Ελλαδα. Τις ντίζες και αλλα ανταλλακτικα τα περιμενε κανα χρονο περιπου μεχρι που εκοψε τη συνεργασια γιατι οχι μονο δεν ειχε κερδος πλεον απο το hardware αλλα εβγαινε μείον(!). να σημειωθει εδω οτι το προβλημα ξεκινησε οταν ανελαβε την Gibraltar στην Eυρωπη η Fender. Όσο δουλευε με τους Αμερικανους δεν υπηρχε προβλημα. Κρίμα πάντως γιατι τα Gibraltar σε σχεση ποιοτητα τιμή αξίζουν 10 με τονο.

Απότι καταλαβα το Hardware του (Rack κτλ) θα είναι κινεζικα μιας και ξεκινησε συνεργασια με μια κινεζικη εταιρία που μαλιστα θα του κυκλοφορησει και τυμπανα Gabriel made in china (εχω ανοιξει και ενα thread για αυτό) με προδιαγραφες Γαβριήλου και ξύλα συνδυασμο maple - birch οπου εχει και ενα demo set στο μαγαζι του που σκοτώνει!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου