Προς το περιεχόμενο

Drum Throne


ippex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρίσκομαι σε φάση να αφοράσω ένα καθισματάκι για τα τύμπανα μου. Είμαι μεταξύ του Gibraltar 9608 και του Pearl D-1000.

http://www.thomann.de/gr/gibraltar_9608_drummer_sitz.htm

http://www.thomann.de/gr/pearl_d1000_drummersitz.htm

Ποιό απο αυτά θα προτιμούσατε?

Υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές που να δικαιολογούν τα παραπάνω χρήματα του Pearl?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον το gibraltar το εχω δυο χρονια,και γενικως οταν παιζω χορευω πανω  στο σετ και ειχα προβληματα τριξιματος!!με το γιβραλταρ δεν εχω κανενα προβλημα..για το περλ δεν γνωριζω τη παιζει...παντως το γιβραλταρ ειναι μια καλη επιλογη.... ;) ;) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΗΤΑΝ! Τον πήρα τηλ. προ λίγου και τον ρωτάω είστε αντιπρόσωπος της Gibraltar και μου απαντάει ήμουν.... Τι κόλπα είναι πάλι αυτά δεν καταλαβαίνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Απ'οτι έμαθα από έμπορο μουσικών οργάνων..... η Gibraltar αγοράστηκε απο την Fender της οποίας αντιπρόσωπος είναι ο Στόλλας ο οποίος Στόλλας είναι αντιπρόσωπος και της Pearl η οποία Pearl δεν αφήνει τον Στόλλα να πουλάει και Gibraltar...

 

Άρα Gibraltar απο έξωτερικό πλεον γιατί και ο Στόλλας να αρχίσει να πουλάει οι τιμές του θα είναι στα ύψη οπως σε όλα τα προιόντα του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε και Tama και Yamaha. Έχουν εξίσου καλά καρεκλάκια. Απλά δοκίμασε για να δεις αν σε βολεύει στρόγγυλο ή με σχήμα σέλας ποδηλάτου. Από αυτές τις εταιρείες ότι και να πάρεις είναι κορυφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' αυτή τη χώρα κανείς δεν ενδιαφέρεται να φέρει ποιοτικά είδη, κι αν το κάνουν τα κοπανάνε όσο πάει. Eγώ σκέφτομαι Internet, ψάχνω υδραυλική με πλάτη (roc n soc, tama ή gibraltar). Επίσης η καρέκλα της κουζίνας καλή είναι αλλά όταν οι μεσοσπονδύλιοι δίσκοι στη μέση αρχίζουν να κλατάρουν, τότε δε νομίζω......

Το σκαμπώ είναι πιο σημαντικό κι από το πετάλι της μπότας!...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου