Προς το περιεχόμενο

Eγγραφη πανω σε backing track μεσω προγραμματος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, εριξα μια γρηγορη ματια στα θεματα εδω αλλα δεν βρηκα κατι. Χρησιμοποιω μια εξωτερικη καρτα ηχου usb της behringer απο την οποια δεν εχω παραπονο γιατι μαζι με τους τελευταιους  asio drivers καταφερα να μην εχω καθυστερηση στον ηχο, ωστοσο ακομα δεν καταφερα να πετυχω το στοχο μου. Θελω να ηχογραφησω με τη κιθαρα πανω σε καποιο backing track και αυτο να το αποθηκευσω σε Mp3 μορφη. Μεχρι στιγμης παιζω με το guitar rig 3 και το amplitube 2 μεσω των οποιων εξομοιωνω ενισχυτες κτλ φορτωνω και τα backing tracks .....αλλα δεν μπορω να γραψω.Παλιοτερα δουλευα το cool edit pro αλλα εβαζα τη κιθαρα απο το μικροφωνο του υπολογιστη, μπορω να το ρυθμισω να παιρνει εισοδο απο την καρτα; Ευχαριστω προκαταβολικα,

Φιλικα Θανος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα χρειαστεις ενα daw.Αν κανεις ενα google για "free daw" δεν θα χρειαστει και να ξεπαραδιαστεις. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αβαδιστα ΑΑΑβιαστα ΑΑατος...εχεχεχε

 

http://www.cockos.com/reaper/

 

απλο προγραμματακι και για παντα ελευθερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ, κατεβασα το audacity και θα το ψαξω,  η απορια εγινε γιατι ηθελα να χρησιμοποιω τις εξομοιωσεις της πεταλιερας(vox tonelab) καθως και τα εφφε της και με αυτα να γραφω στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου