Προς το περιεχόμενο

Με τι να αλλάξω εναν roland cube 80;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα φίλοι μου.

Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί είμαι προβληματισμένος με το εξής ζήτημα.

Έχω στη κατωχή μου ένα Roland cube 80 που είχα αγοράσει πριν απο 2 χρόνια περίπου απο επιπολαιότητα φυσικά γιατί δε τον άνοιξα ποτέ παραπάνω απτη μέση της έντασης του.

Θέλω να πώ οτι δε μου χρειάστηκαν ποτέ 80 watt οπότε και θέλω πλέον να τον ανταλάξω με ένα λαμπάτο μικρότερο.

Αυτό που ζητάω απο εσάς είναι οι γνώσεις σας στο τί μπορώ να πάρω με αυτή την ανταλαγή. Τί αναλογεί δηλαδή σε λαμπάτο εάν δώσω τον Roland. Είμαι διατεθημένος να δώσω και ένα ποσό γυρω στα 100 ευρό για την ανταλαγή για να πάρω κάτι καλό.

Ελπίζω να έγινα κατανοητος  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hard Rock είναι το στύλ της μπάντας αλλά πολλές φορές παίζουμε και Μέταλ. Παρόλαυτα είμαι μεγάλος φίλος της Jazz και παίζω αρκετα μόνος μου όσο και αν αυτό μπορεί να ακουστεί λίγο περίεργο σε κάποιους. Δίκοπο μαχαίρι  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να βρεθει κανεις να ανταλλαξει τον ενισχυτη σου με εναν λαμπατο αλλα απο οτι βλεπω καινουργιος κανει γυρω στα 300 ευρω,οποτε η τωρινη του αξια ειναι γυρω στα 180-200.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τον αλλαξεις λογο πληθους watt??? Γιατι να το κανεις εαν απο πλευρας ηχου σε καλυπτει?

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή  ίσως κάποιος άλλος χρειάζεται περισσότερο αυτα τα watt απο μένα. Με καλύπτει ο ενισχυτής δε μπορώ να πώ, απλά προτιμώ ένα λαμπάτο με λιγότερα watt σίγουρα ο ήχος είναι πολύ καλύτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα. ;D

 

Πρωτα απ ολα θα σου πω οτι στην πορεια θα χρειαστεις τα βατ. (Μακαρι να βγω ψευτης)

Δευτερον οτι ολο και καποια "λαμπα" θα εχεις στον νου σου που να σου αρεσει ο ηχος της. ;)

 

Τραβα λοιπον για αυτη με τα δικα σου γουστα.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μεν, αλλα :

 

Hard Rock είναι το στύλ της μπάντας αλλά πολλές φορές παίζουμε και Μέταλ. Παρόλαυτα είμαι μεγάλος φίλος της Jazz

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου