Προς το περιεχόμενο

electronicbeat-longshadow (clip)


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι πιο electronic σαν άκουσμα... ::)

 

Ένα απλό, επαναλαμβανόμενο θεματάκι θα έλεγα..

Με ενδιέφερε κυρίως η ατμόσφαιρα, το mood του κομματιού και όχι τόσο η όποια συνθετική πρωτοτυπία..

 

Ακούω γνώμες.

electronicbeat-longshadow.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απιστευτα ομορφο!!! Και δε μιλαω μονο για την ολη ατμοσφαιρα, αλλα κυριως για τα μερη της κιθαρας και ακομα πιο πολυ για τους αυτοσχεδιασμους! Τιποτα περιττο, τιποτα κακοπαιγμενο! Η απολυτη αυτοπεποιθηση μαζι με ταπεινοφροσυνη, σοφια μαζι με συνεση!

Μπορω να συνεχισω να λεω κι αλλα αλλα θα με περασετε για χαζο ;D

Φρασεις που ξανακουγα επειδη μου αρεσαν παρα πολυ! Και απο ηχο τι να πω... γενικα νομιζω οτι εχουμε να κανουμε με κιθαριστα!

(Και πανω που σε αλλο thread καλυνηχτισα τον κοσμο! Πως να μη συνεχισω μετα απ'αυτο!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι και το είδος μου, αλλά το mood πιστεύω το έδωσες... Μου άφησε μια σαουντρακο-τίτλοι-τέλους-αίσθηση... :D

 

ΕλεΧτρόνικ, αλλά το σολίδι σολίδι, πολλά μπράβο! Ο ήχος της κιθάρας πως προέκυψε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικός ως συνήθως :)

 

Θα το δουλέψεις και παρακάτω το σχήμα να γίνει ολοκληρωμένο; ή καθαρά στα πλαίσια πειραματισμού θα μείνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός !! ωραίο το θέμα .. γενικά μου αρέσει ο ήχος πού βγάζεις  (μου θυμίζει λίγο Tom Quayle )  στο συνγεκριμενο clip θα είχε ενδιαφέρον να  έπαιζες και με αλλους ήχους  Επειδή έχει electronic άκουσμα .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ο ήχος, το παίξιμο στα γνωστά ψηλά επίπεδα. Ακούγοντάς το όμως (στο repeat) βαρέθηκα από το συνεχές (αν είναι Am-G-F-G ή Em-D-C-D ή ότι είναι τέλος πάντων). Το intro- outro θέμα πάντως είναι ωραίο.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά ρε Γιώργο...δε βαρέθηκες; ::)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ρε άϊ παράτα μας...

;D ;D ;D ;D ;D

 

 

(Περίμενα πιο upbeat κατάσταση...Beckιά τύπου Who Else, You Had It Coming...πολύ-πολύ καλό όπως και νά'χει) 8) :D

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίιιιγο πιο μπροστά και λίιιιιιγο πιο όγκο ίσως η κιθάρα; Λέω γω τώρα (ακούω και από ψείρες).

Ομορφο παίξιμο.

 

Αλλά έχει δίκιο ο Νέστορας. Ενα bridge, ένα break βρε παιδί μου, κάτι να αλλάξει το αφτί μας.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε χριστιανε μου πως βγαζεις τετοιο ηχο? κανε λιγο μια περιγραφη στο gear και πως το ηχογραφεις.

εγω για παραδειγμα απο τον ενισχυτη μου παιρνω ΗΧΑΡΑ. δε μπορω ομως να πω το ιδιο οταν τον περναω στο pc απο μικροφωνο...ακουγεται αδειος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου