Προς το περιεχόμενο

Instabul Xist


sentientno6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ' όσο έχω καταλάβει πρόκειται για μια καινούρια σειρά πιατινιών απο την Instabul Agop τα οποία συνδυάζουν χαρακτηριστικά κορυφαίων σειρών (B20) με προσιτή τιμή. Τα έχει ακούσει κάποιος? Προσωπικά ακούγοντας τα μέσω youtube μου άρεσε πολύ το ride όσο και το hi hat. Κάτι τελευταίο, τα Instabul Agop είναι όλα χειροποίητα έτσι? Άρα η αγορά μέσω Internet είναι ρίσκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπαθητικά ακούγονται (στο youtube  ;D ).

Υπάρχουν και στο drumstore αν θες να τ'άκούσεις.

Χειροποίητα λένε ότι είναι και αυτά αλλά με λιγότερη σφυριλάτηση γι'αυτό και είναι πιο φτηνά.

Βέβαια, δεν λένε ακριβώς πως το έχουν πετύχει, μπορεί τελικά να μην είναι και τελείως χειροποίητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα πασα πιθανοτητα ειναι η αντιστοιχη σειρα οπως τα Samatya της Istanbul Mehmet δηλαδη η μιση κατασκευη σε μηχανηματα και η αλλη μιση στο χερι. Απο τα βιντεο παντως, μου ακουγονται λιγο καλυτερα απο τα Samatya.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site του Drumstore τα είδα πρώτη φορά και μου έκαναν εντύπωση οι τιμές. Είμαι όμως Θεσ/νίκη και δεν μπορώ να τα ακούσω απο κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είδα σήμερα στο Drumstore κ απο το λίγο που τα δοκίμασα μου φάνηκαν πολύ ανώτερα όλων των άλλων σε αυτά τα λεφτά. Είναι brilliant γενικά αλλά χωρίς πολύ φωνακλάδικη διάθεση, νομίζω κατάλληλα για όλες τις χρήσεις. Πιστεύω οτι για όποιον ψάχνεται για πιάτα με λίγα λεφτά αυτή θα ήταν μια απο τις πρώτες προτάσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tιμές? ¨ενα κλασσικό πακέτο 14-16-20 πόσο πάει πέριπου? ::)

 

Σύμφωνα με το official website στο πακέτο περιλαμβάνεται και ένα "δωρεάν" 18" Crash όπως και μια "δωρεάν" τσάντα μεταφοράς. Για τιμή δες εδώ... εκεί γύρω πρέπει να είναι.

Δες και στο drumstore.gr αν και τα έχει μόνο ξεχωριστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ρώτησα τιμές αλλά συμφωνα με το site για 14-16-20 είμαστε στα 340ε. Δε νομίζω να πηγαίνουν πολύ πιο ακριβά, εξαρτάται κ απο το μαγαζί βέβαια αλλά κάπου εκεί!... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Δοκιμασα πριν λιγες μερες το 16'' xist crash και δε μπορω να πω πως ενθουσιαστηκα, παροτι μου αρεσουν γενικα τα istanbul. Ειχα παει σχεδον αποφασισμενος να το αγορασω γιατι η τιμη ειναι καλη, αλλα μου ακουστηκε πιο ''φτηνο'' απ οτι περιμενα και τελικα κατεληξα σε τελειως διαφορετικο πιατο απο αλλο μαγαζι. Btw η εξυπηρετηση στο drum store ηταν ανυπαρκτη... Και ο λογοθετης κοτζαμ αντιπροσωπος της istanbul agop να μην εχει ουτε ενα πιατο για δειγμα? Να παμε στα καλα νερα (oι αποθηκες του) για να δοκιμασουμε ενα crash (που ακομα κ αν πηγαιναμε σχεδον ολα ηταν out of stock)? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου