Προς το περιεχόμενο

ηρθε . ΗΡΘΕ , Η Ρ Θ Ε Ε Ε !!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ευχαριστω πολυ mech!! τωρα θα αρχισω , η μαλλον καλυτερα , εχω αρχισει να ψαχνω το θεμα ''πεταλακια''

η gt-8 με line out ''καρφωμενη'' στο effects loop in ακουγεται επιεικως....Α Η Δ Ι Α !!!θα δοκιμασω να απενεργοποιησω ενισχυτες-καμπινες-προσωμοιωσεις μικροφωνων-και να κρατησω μονο το chorus on/off , delay on/off και λιιιιγουλακι compressor (μιας& και οι e m g ειναι active...και ολα αυτα στο loop η κανονικο in......τι ειναι καλυτερο???

παντως μεχρι τωρα παραμορφωνει αισχρα και η ισχυς δεν ειναι ουτε 3 watt.....τι να κανω????

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΩ.

βασικα θελω τα καθαρα του μαρκ αυτουσια!

απο κει και περα ,

1)ενα chorus που να ενεργοποιω μονο σε αρπεζατα μπαλλαντοτραγουδα

2)ενα overdrive/distortion (αληθεια,ποια η διαφορα αναμεσα στα δυο???) με μια ιδεα απο delay για σολο παιξιμο και

3)ενα wah για μενα

και φυσικα το&volume&στο τελος αυτης της αλυσιδας ακριβως πριν το delay που μου αρεσει να μενει στο τελοςem.icon.cool.png

τωρα αν καταφερω να κανω την πεταλιερα μου να λειτουργει σαν ανεξαρτητα πεταλακια ,οκ.αλλιως με βλεπω για στρατ-&boss ce-5-&metal zone-&dd-3/6-&mark 1 input.....

και τωρα περιμενουμε να μιλησει ο ειδικος.....em.icon.bigsmile.png

&

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης θα ηθελα να ευχαριστησω ολους τους αγαπητους φιλους νοιζαδες για τις απαντησεις τους , τις πληροφοριες τους και τα πραγματα που ομολογω οτι εμαθα και ηταν πολλα μεσα απο τo noiz!&em.icon.bigsmile.png

συνεχιζουμε....

&

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ολα αυτα... αλλα βαλε και μια φωτο της κιθαρας σου!!!ειμαι ετοιμος να παραγγειλω την rockinger tele και θα ηθελα να δω κανενα οργανο rockinger σε "πραγματικη" φωτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να προλαβω μεχρι αυριο το βραδυ να εγκαταστησω τους μαγνητες και να προχωρησω στο set up...σορυ για την καθυστερηση αλλα τρεχω πανικοβλητος& (ελιες βλεπετε......)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ mech!! τωρα θα αρχισω ' date=' η μαλλον καλυτερα , εχω αρχισει να ψαχνω το θεμα ''πεταλακια''

η gt-8 με line out ''καρφωμενη'' στο effects loop in ακουγεται επιεικως....Α Η Δ Ι Α !!!θα δοκιμασω να απενεργοποιησω ενισχυτες-καμπινες-προσωμοιωσεις μικροφωνων-και να κρατησω μονο το chorus on/off , delay on/off και λιιιιγουλακι compressor (μιας& και οι e m g ειναι active...και ολα αυτα στο loop η κανονικο in......τι ειναι καλυτερο???

παντως μεχρι τωρα παραμορφωνει αισχρα και η ισχυς δεν ειναι ουτε 3 watt.....τι να κανω????

[/quote']

 

σιγα μη βαλεις την μπουρουχα την gt8 για προενισχυση οταν εχεις MARK 1

:lol: :!:

 

Kανε τα εξης:

 

ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΟΛΑ τα amp/cab simulations (ετσι ωστε η πεταλιερα σου να μην ενισχυει ΚΑΘΟΛΟΥ τον ηχο)

 

Χρησιμοποιησε την 4 cable method,βαλε μπρστα στον ενισχυτη τα "πεταλακια" της πεταλιερας & στη λουπα του τα modulation/time effects της.

 

Με ενα line selector θα μπορεις να χρησιμοποιεις και τα 2 καναλια του Mark

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδου λοιπον, για αρχη 3 φωτο απο το νεο μωρο μου!

σε ηχο της ριχνει κανονικα στα αυτια 8O της αμερικανας στρατ...!!! 8)

 

rockinger_strat_1.thumb.jpg

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου