Προς το περιεχόμενο

Ποσο καλο κλαβιέ έχει το KORG M50;


nordmaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"γιασας" είμαι κάτοχος ΤΡΙΤΟΝ extreme ( πιο παλιά είχα και το ΤΡΙΤΟΝ "ΚΛΑΣΣΙΚ" ) . Θέλω να αγοράσω ένα KORG M50 . Έχω di και διάβαση δυνατότητες του οργανου καθώς και την τιμή του . Ξέρει ρε παδιά κάποιος κατά ποσο καλο κλαβιέ ( πληκτρολόγιο ) έχει ( ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ) ΟΠΩΣ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ( M1 , 01W κτλ ) Huh??? Είμαι επαγγελματίας και θέλω μια υπεύθυνη γνώμη από κάποιον που το έχει η το έχει παίξει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Giasas ime katoxos TRITON extreme ( pio palia ixa ke to TRITON CLASSIK ) . Thelo na agoraso ena KORG M50 . Exo di ke diabasi dinatotites tu organu kathos ke tin timh tou . Kseri re padia kapios kata poso kalo clavie ( plhktrologio ) exei ( EPAGELMATIKO ) OPOS TA ORGANA PU PROANEFERA H DIAFORA ALA PALIOTERA ( M1 , 01W ktl ) ????? Ime epagelmatias ke thelo mia ypefthinh gnomh apo kapion pu to exi h to exi peksi .

 

Το έχω παίξει το πληκτρολόγιό του σε ένα μαγαζί μουσικών οργάνων, όχι πολλή ώρα αλλά πιστεύω ότι φτάνει για να βγάλεις συμπέρασμα. Εννοείται ότι δεν έχει ουδεμία σχέση το πλήκτρο του Μ50 με αυτά της σειράς Triton, ιδίως του Triton Extreme. Του Μ50 μοιάζουν ψεύτικα και μου έδωσαν την εντύπωση ότι αν τα χτυπούσα λίγο πιο δυνατά από ό,τι πρέπει, θα μου έμεναν στα χέρια. Επίσης καμία σχέση με το πληκτρολόγιο του Μ3, το οποίο έχει πάρα πολύ καλό κλαβιέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Μ50 το έχω εδώ και 2 μήνες.

Έχει τους ήχους από το Μ3, οθόνη αφής, είναι ελαφρύ.... μόνο αυτά.

Κατ'αρχήν δεν έχει aftertouch, όπως στη σείρά triton και στο Μ3, και το κλαβιέ είναι πάρα πολύ ελαφρύ... σαν να παίζεις με casio 100 euro!

Αφού πήγαν την παραγωγή στην Κίνα τι περιμένεις?....

Για επαγγελματική δουλειά δεν θα το πρότεινα, ειδικά αν παίζεις λαικό και θέλεις να κάνεις σόλα και ταξίμια... γενικά είναι μούφα.

Αν μπορείς πάρε το Μ3 ειδικά τώρα έχει πέσει

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου