Προς το περιεχόμενο

Να μείνουμε δυο φίλοι μου 'χες πει


constantinos9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξέρω ότι δεν είναι το στυλ μου σε φωνή και μουσική... αλλά πάντα ήθελα να γράψω ένα καψουρορεμπέτικο και να δοκιμάσω λίγο για πλάκα ελληνικούς στίχους...  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου ρε Κωνσταντινε με τα Αρχοντορεμπετικα σου :D :D

ωραιος ρε μαν Μπραβο

 

αν και με παραπεμπει ΠΟΛΥ ο ηχος σε αυτο.........

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ότι δεν είναι το στυλ μου σε φωνή και μουσική... αλλά πάντα ήθελα να γράψω ένα καψουρορεμπέτικο και να δοκιμάσω λίγο για πλάκα ελληνικούς στίχους...  ;D

 

Κωνσταντίνε, συγχαρητήρια ! ! !

We will walk on the land....

Peter Gabriel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσει η χροια της φωνής σου. Το κομματι σαν συνθεση ειναι οκ, αλλα γενικα μου ακουγεται σαν κατι χιλιοπαιγμένο.

 

Την αισθηση του καψουρορεμπετικου δεν μου την εβγαλες, περισσοτερο μου εβγαλες αισθηση του εντεχνου-ελαφρο-λαικου.

 

Ο ηχος σου ειναι ωραίος (παρόλο που δεν είναι το στυλ μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλά ρε συ, πότε πρόλαβες και το σκάρωσες; Και μετά λένε ότι οι Έλληνες... δεν παράγουμε!  ;D

 

Απλό, αβίαστο, ωραία τραγουδισμένο.

 

Ωραιότατο! Μπράβο!

 

Sergei, δεν είναι ρεμπέτικο με βάση τον αυστηρό ορισμό, είναι όντως ένα ελαφρύ λαϊκό ποπ τραγούδι, που πατάει όμως πάνω στο μορφολογικό σκελετό του ρεμπέτικου. Δηλαδή αν ο Κωνστ. αντί για αυτή την ενορχήστρωση είχε μια κανονική κομπανία και μπορούσε να κάνει τη φωνή του μαγκίτικη, αίφνης θα ακουγόταν πολύ ρεμπέτικο γιατί η βάση του είναι ρεμπετίζουσα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sergei Ούτε εμένα είναι το συλ μου γι'αυτό και ίσως όταν λέω ρεμπέτικο δεν εννοω με την αυστηρή έννοια του όρου  ;) και σαφώς ακούγεται σαν κάτι χιλιοπαιγμένο, δε διαφωνώ καθόλου!! Πιο πολύ σαν πλάκα ξεκίνησε

 

@messalion Συμφωνώ, είναι πάνω κάτω σε αυτό το στυλ... λίγο πιο λαικό  ;)

 

@sfaku Είπες όλα αυτά που σκεφτόμουνα  ;D

 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις κριτικές παιδιά!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου