Προς το περιεχόμενο

vox ac15 c1 vs laney cub head vs engl gigmaster e310 combo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Όπως θα καταλάβατε από τον τίτλο ψάχνω για έναν λαμπάτο ενισχυτή, γύρω στα 400-600 ευρώ που να μπορεί να παίξει από blues ως hard rock. Μέχρι στιγμής έχω βρει τους παραπάνω. Αν λοιπόν γνωριζει κανεις οτιδηποτε για αυτους αλλα μπορει ακομη να μου προτεινει καποιον αλλο θα το εκτιμουσα πολυ. :) 

 

Επισης δεν εχω καταλαβει αν ο engl ειναι all valve η υβριδικός..                                                                         

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O ENGL είναι Full tube και είναι ο μόνος από τους 3 που έχει αρκετό γκάζι για Hard Rock.

Τσέκαρε και τον Blackstar HT20.

 

ευχαριστω πολυ επισης ειδα οτι στον engl μπορω να επιλεξω σε 1, 5 η 15 watt.μηπως τα 20 βατ ειναι πολλα για εξασκηση στο σπιτι ειδικα αν θελω overdrive?

                                                                                                             

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ευχαριστω πολυ επισης ειδα οτι στον engl μπορω να επιλεξω σε 1, 5 η 15 watt.μηπως τα 20 βατ ειναι πολλα για εξασκηση στο σπιτι ειδικα αν θελω overdrive?

                                                                                                               

 

Αν ο ενισχυτής έχει master volume (αυτοί έχουν και οι τρεις αν δεν κάνω λάθος) δεν θα έχεις πρόβλημα να βγάλεις overdrive στο σπίτι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

off topic @ irakliszs  Τι έγινε Ηρακλή, σου ήρθε το μεγάφωνο;

 

ναι ηρθε αλλα δεν εχω προλάβει να το παίξω ακόμα, γιατί δεν εχω χρόνο, πάντως με 2-3 ωρες, κατάλαβα πως πλέον μιλάμε για άλλο ενισχυτή ;D

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστω! νομιζω ομως οτι ο λανευ δεν εχει stand by. Τι διαφορα θα εχει απο τους αλλους?

 

Ουσιαστικά, καμία.

To stand by switch δεν αποτελεί χαρακτηριστικό που επηρεάζει την αγορά ενός ενισχυτή. Είναι απλά μια δικλείδα ασφαλείας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου