Προς το περιεχόμενο

Ηχεια Jbl


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια...ειχα παει προχτες σε ενα γαμηλιο παρτυ και τι ειδα για πολλοστη

φορα;;ηχεια Jbl και συγκεκριμενα τα Jbl jrx 115....φυσικα κι εμεινα αφωνος απο την αποδωση τους αλλα η εερωτηση μου τωρα ειναι..

Γτ ολοι μα ολοι απο νυχτερινες πιστες club δεξιωσεις ολοι επιλεγουν την Jbl;;;

υπαρχει μηπως καμια ειδικη επιστρωση για στα καλωδια που οδηγουν στα ηχεια

για καβατζα ενταση;;;

 

 

JBL...ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ

Ευχαριστω Πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει καμια επιστρωση σε κανενα καλωδιο.Κοινα καλωδια φοραει.

Περυσι το χειμωνα δουλευα σε ενα σκυλαδικο και ειχα τα jrx 112 με μια yamaha mg32.Σε περισσοτερα απ μισα καηκε το tweeter σχετικα πολυ ευκολα.Το tweeter κοστιζε περιπου 110Ε εκαστο και κατοπιν συνενοησης με το μπος εβαλα οικονομικοτερα αλλης κινεζικης εταιριας...πλεον το ηχειο ειχε γινει χαλια.

Σε γενικες γραμμες παντως,αν εχεις καλη μπαντα και καλες προδιαγραφες stage μπορει να παιξει αρκετα συμπαθητικα.

Τωρα το γιατι πουλαει....Οταν αγοραζεις με περιπου 250E(jrx112) επωνυμο ηχειο - χωρις αυτο να σημαινει απαραιτητα πως ειναι ποιοτικο - ο κοσμος λογικο ειναι να "τσιμπαει".

Παρ ολα αυτα δεν το θεωρω κακο deal.

Αλλα σε καμια περιπτωση δεν συμφωνω πως αυτο το ηχειο σε αφηνει αφωνο.

Υπαρχουν αλλα ηχεια γι αυτη τη δουλεια... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα...τι αλλα ηχεια;; μπορεις να μου προτεινεις μερικα;;

δηλαδη και τα jbl 125 με διπλο γουφερ που εχω κοιταξει κι αυτα ειναι

στο μπορει δηλαδη;;;

Εγω απο τις μαρκες που εχω ακουσει καλες εως αριστες λεω τις:

 

D.A.S.

JBL

MACKIE

 

κατι αλλο;;;για να ξερω δηλαδη!

Ευχαριστω Πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε να δεις...σημασια εχει να γνωριζουμε τις αναγκες μας ωστε να μπορουμε να κανουμε την αναλογη αγορα...τι να το κανεις να παρεις το ακριβοτερο ηχειο και να το βαλεις στο χειροτερο ενισχυτη η σε ενα μετριο crossover....επισης τι να το κανεις αν προκειται να παιξει σε πανηγυρι...ελπιζω να με πιανεις.

Παντως αν θελεις να γνωριζεις ετσι πληροφοριακα μερικοι κορυφαιοι κατασκευαστες ειναι η Meyer - EAW - Martin Audio κ.α. και πλεον πολλοι νεοι κατασκευαστες με αρκετα ανταγωνιστικα - στην κατηγορια - προϊοντα.

Αυτα,ειναι ηχεια να μενεις αφωνος.

Αλλα επαναλαμβανω,μια αγορα για να ειναι "καλη" πρεπει να ειναι στα μετρα μας και στις αναγκες μας,διαφορετικα ειναι λαθος κινηση κι ας ειναι κι η ακριβοτερη επιλογη...

Το jbl που αναφερεις ειναι απλα ενα οικονομικο στην κατηγορια του,επωνυμο ηχειο που με τις καταλληλες προϋποθεσεις θα παιζει μια χαρα και βαλε....

Οχι ομως "μαγικα"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου