Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για marshall AVT20XT


zakky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια ειναι η γνωμη σας για τον εν λογω ενισχυτη? Αξιζει το αλεφτα του ή οχι? Προσωπικα μου αρεσε, αλλα δεν εχει footswich και ετσι για εναλλαγη σε Overdive μαλλον θα χρειαστω ενα πεταλι... Τον συνδιαζω με μια epiphone les paul standard plus top...

SOSte ta FREEkia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα την γνωμη μου φιλε μην τον παρεις οι avt προσωπικα δεν μου αρεσoυν καθολου αφου να φανταστεις προτιμω τους mg εγω θα σου προτεινα αυτον http://www.dv247.com/guitars/line-6-spider-iv-30-guitar-amp-combo-and-fbx-express-mkii--67765 ειναι σε καλή τιμη και παιρνεις και το FBV που βοηθαει πολυ.Επισης αν ειχες στο παρελθον παρε δωσε με spider 2 h 3 και δεν θες να ξαναδεις Line 6 στα ματια σου να τα ξεχασεις ολα γτ οι spider IV δεν εχουν καμια απολυτος σχεση με τους παλιους, τους ακουσα στον νακα και επαθα πλακα.

Ελπιζω να βοηθησα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φιλε μου εχω τον avt-50 και ειμαι ΥΠΕΡευχαριστημενος. Θα χτυπαγα τον 20αρη σιγουρα γιατι ειναι και πιο πρακτικος για σπιτι λογω του 10ιντσου μεγαφωνου του και των 20 βατ. Ασε που με την Epi σου θα ταιριαξει απολυτα. Εχει και λογικοτατη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο 50αρης τα σπαει, αλλα η τσεπη μου δεν τον αντεχει... Οι Line6 μου αφηνουν αν οχι μια αδιαφορια στην καλυτερη - μια αισθηση απεχθειας στην χειροτερη για τον ψηφιακο τους ηχο... Προτιμω κατι κλασσικο στο ακουσμα και πιο...αναλογικο...

SOSte ta FREEkia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αccutronics Reverb φιλε μου σημαινει οτι το Reverb δεν ειναι ψηφιακο εφφε οπως στον avt-150 παραδειγματος χαρη. Υπαρχει μεσα στην καμπινα του ενισχυτη ενα Reverb tank το λεγομενο, δηλαδη ενα κουτι με ελατηρια που αυτο δημιουργει το βαθος που βαζεις στο παιξιμο σου. Λεπτομερειες πιο πολλες δεν γνωριζω πως και τι παντως θεωρειται το πιο καλο καθως αυτο ειχαν και οι παλιοι Fender που ηταν γνωστοι για το τρομερο τουσ Reverb. Επισης για την αλλαγη απο καθαρο σε βρομικο καναλι αν θες εχω εγω το δικο μου footswich του 50αρη. Το ιδιο ειναι. Αγοραζοντας ενα πεταλι για βρωμα θα εχεισ το ηχοχρωμα του πεταλιου και οχι του βρομικου καναλιου του ενισχυτη που σε διαβεβαιω μαμαει κω.ους. αυτα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...του βρομικου καναλιου του ενισχυτη που σε διαβεβαιω μαμαει κω.ους. αυτα  ;D

 

Ψυχραιμία παρακαλώ. (Και δεν αναφέρομαι στη φρασεολογία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ρε παιδια που αναφερεστε ? Στο βρωμικο καναλι του μαρσαλ ??

 

μποουθθθθθθθθθθθθθθθθθθ...the whole project

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου