Προς το περιεχόμενο

τον ειδατε τον τιγρη κιθαρα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κρίνοντας από το video κρίνω ότι η συγκεκριμένη αγορά είναι ίσως η πιο έξυπνη που μπορεί να κάνει κανείς σήμερα (αν μπορεί να τα διαθέσει...). παρόλο που είναι Gibson...  ;D

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

για όσους θέλουν κάτι απλό υπάρχει και αυτό:

 

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Les-Paul/Gibson-USA/Buckethead-Signature-Les-Paul.aspx

 

;D

 

gibson rules

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρίνοντας από το video κρίνω ότι η συγκεκριμένη αγορά είναι ίσως η πιο έξυπνη που μπορεί να κάνει κανείς σήμερα (αν μπορεί να τα διαθέσει...). παρόλο που είναι Gibson...  ;D

Εγώ πάλι όχι (παρόλο που είναι Gibson...  ;D)

Σκέψου τι μπορείς να φτιάξεις με αυτά τα λεφτά, και θα καταλάβεις ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, συμφωνώ. αλλά αυτή η κιθάρα είναι σαν 15 κιθάρες μαζί. οι επιλογές που έχει είναι αμέτρητες.

 

μπορεί και να έχω άδικο, δεν ξέρω. απλά δεν μ'αρέσει να αφορίζω την εξέλιξη... σκέψου τι έλεγαν οι πιανίστες όταν βγήκαν τα digital keyboards... τελικά είχαν δίκιο...? ;)

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνουν δώρο και μαύρη σακούλα σανιτας να της φοράς όταν την παίζεις; Πολύ άσχημη.

 

Οι καινοτομίες είναι ενδιαφέρουσες γενικά, αλλά δεν ξέρω αν μπορούμε να θεωρήσουμε καινοτομία το ότι μια κιθάρα βγάζει 100 ήχους. Καλύτερα 1-2 ήχοι και καλοί τείνω να πιστεύω τελευταία, και τα υπόλοιπα με τα χέρια.

 

Οι πολλές επιλογές μου φαίνονται σαν μια προσπάθεια να καλύψουμε ένα αγχος. Σκέφτομαι ότι θέλω και στρατ και τέλε και σκάφος και lp και μετά θέλω να τα βάλω όλα σε μια κιοθάρα και να διαλέγω με το κουμπί. Αν δεν είσαι σεσσιον μουσικός που το ψωμί σου εξαρταται από το αν θα αναπαράγεις ένα συγκέκριμένο ηχόχρωμα, λίγο ματαιότητα...

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οι καινοτομίες είναι ενδιαφέρουσες γενικά, αλλά δεν ξέρω αν μπορούμε να θεωρήσουμε καινοτομία το ότι μια κιθάρα βγάζει 100 ήχους. Καλύτερα 1-2 ήχοι και καλοί τείνω να πιστεύω τελευταία, και τα υπόλοιπα με τα χέρια.

 

 

Δηλαδή πρέπει να είμαστε μόνο της ακουστικής κιθάρας?

 

Γιατί και οι σημερινές ηλεκτρικές με volume/tone, humbuckers/single coil/soapbars, bridge/middle/neck, magnetic/piezo, split λειτουργίες κτλ... βγάζουν πολλούς ήχους. βάλε και sustainers, fixed bridges, floyd rose, tune-o-matic... βάλε και τις καινοτομίες από Steinberger, Parker κτλ... μόνο 1-2 ήχους δεν βγάζουνε...

 

απλά μου φαίνεται πως έχουμε όλοι κολλήσει στην "αναλογική" εποχή. Πρέπει να δεχόμαστε τα ρεύματα των καιρών γιατί καταντάμε γραφικοί. Αν προσκολλάμε σε παραδοσιακά πράγματα θα είχαμε μείνει σε Windows 95 ή SLackware, θα έπρεπε να ακούμε μόνο κασέτες και βινύλια κτλ.

 

;) ;) ;)

 

 

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου