Προς το περιεχόμενο

mikelessons.com αξιζει??


predatorGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εχει δοκιμασει κανεις τα live lessons στο mikelessons.com?

ψηνομαι ασχημα να κανω subscribe, ο τυπος ειναι απιστευτος! πιστευω πιο πολλα θα μαθω απο τον mike με 20 δολλαρια τον μηνα (15 ευρω) παρα απο καποιον δασκαλακο σε κανα ασχετο ωδειο που θα μου παιρνει 20 ευρω την ωρα (ισως λεω και λιγα).

 

ακουω αποψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι λεμε για τον mike jonston ε? Πολυ καλός παιχτης. Παρα πολυ καλός, αλλα αυτο εχει λιγη εως καθολου σχεση με το ποσο καλος δασκαλος ειναι. Η γνωμη μου ειναι πως "απο παντου μπορεις να παρεις πραγματα" αλλα το θεμα ειναι ποσα. Νομιζω οτι το καλυτερο θα ηταν να εβρισκες καποιο δασκαλο να δουλεψεις απο κοντά. Αυτα που πρέπει να σε διαδαξουν, τα ξερουν ολοι δε χρειαζεται να ειναι ο μρ γ@μ@ω για να σου διαδάξει rudiments, σωστες δυναμικες, τεχνικη, ανεξαρτησια κλπ

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα ουσιαστικα λετε οτι τα βασικα μπορεις να τα παρεις απο το internet απο δεξια και αριστερα και μολις φτασεις σε ενα Α επιπεδο να πας σε μαθηματα με δασκαλο για να παρεις το κατι παραπανω?

γιατι το να παω να μου μαθουν τα βασικα μου φαινεται χασιμο χρηματων αφου υπαρχουν πολλα video online απο τους καλυτερους drummer του κοσμου...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να παίζω drums, θα έλεγα πως πρώτα πρέπει να μάθεις τα βασικά με κάποιο δάσκαλο και μετά να ψάξεις για online μαθήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να παίζω drums, θα έλεγα πως πρώτα πρέπει να μάθεις τα βασικά με κάποιο δάσκαλο και μετά να ψάξεις για online μαθήματα.

 

και απο μενα +1 για αυτο!

ισαι ισα που στα βασικα χρειαζεσαι καποιον ''απο πανω σου'' για να δει τι κανεις λαθος...

μολις μπεις σε μια σειρα, απο το νετ μπορεις να παρεις πραγματα και να εμπλουτισεις αυτα που ηδη ξερεις!

αλλιως αν μαθεις μονος σου στραβα, μετα δεκα δασκαλοι δεν σε σωνουν.....

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να παίζω drums, θα έλεγα πως πρώτα πρέπει να μάθεις τα βασικά με κάποιο δάσκαλο και μετά να ψάξεις για online μαθήματα.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Η άμεση επαφή με ένα καλό δάσκαλο, ειδικά όταν ξεκινάς, δεν αντικαθίσταται με τίποτα. Μόνο όταν είναι από πάνω σου και σε διορθώνει κάποιος μπορείς να αποφύγεις τις παγίδες και τις "κακιές συνήθειες", που διαφορετικά μπορεί να σου πάρει χρόνια να τις ξεφορτωθείς.

 

Αφού αποκτήσεις καλές βάσεις και φτάσεις σε κάποιο επίπεδο, μπορείς – και ίσως σήμερα επιβάλλεται – μετά να αντλήσεις όσες πληροφορίες θέλεις από το Internet ή από οπουδήποτε αλλού. Παρεμπιπτόντως, ο M. Johnston είναι εκτός από παίκτης, και εξαιρετικός δάσκαλος αλλά δεν είναι δίπλα σου…

 

Edit: Όχι δεν κόπιαρα την απάντηση του Αλεχάντρο, απλά πληκτρολογεί πιο γρήγορα από μένα και είνα λιγότερο φλύαρος. ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να το εχω δοκιμασει δεν συνιστω τα μαθηματα μεσω διαδικτυου (διοτι στην διδασκαλια χρειαζεται σχεδον παντα αμεσοτητα). Το καλυτερο ειναι να βρεις εναν δασκαλο να σου δειξει από κοντά. Πιστευω πάντως πως αν εχεις μερακι μπορεις να καταφερεις τα drums αυτοδιδακτος αρχικα, μεσω αύθονων βίντεο που θα βρεις στο διαδικτυο. Καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου