Προς το περιεχόμενο

συμβουλες για αγορα εξοπλισμου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια και χαρα σε ολους.

Θα ηθελα την γνωμη σας για αυτην την κιθαριτσα που εχω βαλει στο ματι.λεει τιποτα?εμενα μου φανηκε παντως πολυ συμπαθητικη το λιγο επαιξα μαζι της και για τα λεφτα τηςειναι τρελα(μονο απο thoman ενοειται)

http://www.thomann.de/thoiw2_yamaha_rgxa2_prodinfo.html

 

επισης εχει κανεις ακουσει το overdrve των jam pedals.Σε σχεση με το tubescreamer ts808 τι λεει?ποιο απο τα δυο θα περνατε?

 

Κατι ακομα.Εχω διαβασει στο harmony σχετικα με το dl4 της line6 πως ενα μεγαλο μερος αυτων που το πειραν τους εμεινε στα χερια μετα απο 1-2 χρονια,εχει κανεις παρομειες εμπειριες?

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανα σχολιο για τα pedals κανεις?

 

αν εννοείς το Tubedreamer 8 του Jam το πήρα πριν μερικές ημέρες και μου άρεσε από την πρώτη στιγμή για τους πολύ "ζεστούς" ήχους του χωρίς "ξυσίματα" ακόμα και με αρκετό gain και για τον vintage χαρακτήρα του.

 

όσον αφορά στις "συγκρίσεις" με κάθε είδους ανάλογο πετάλι και ειδικότερα με το Tubescreamer πάνω στο οποίο βασίστηκε δεν νομίζω να έχουν κάποιο νόημα να γίνονται.

 

το αυτί σου είναι και πρέπει να είναι το μοναδικό κριτήριο για τέτοιου είδους επιλογές.

 

είμαι σίγουρος ότι αν επικοινωνήσεις με τον Jam και δοκιμάσεις το πετάλι θα σου λυθούν όλες οι απορίες

Dual Soliloquy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ (αν και δεν έχω ιδιαίτερη πείρα με Tubescreamers) έπαιξα με τα 2 TubeDreamers του JAM (high και low gain) και τα θεωρώ πάρα πολύ καλά overdrive!!! Συνδυάζουν κλασσική χροιά με διάφανη (true bypass) συμπεριφορά.

 

Προσωπικά μου "έκατσε" καλύτερα στο αυτί το αυτό με το high gain ;)

 

Βέβαια αυτό είναι θέμα προσωπικού γούστου. Δοκίμασέ τα και θα δεις πιο σου ταιριάζει περισσότερο...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικα πεταλια ΧΩΡΙΣ το "σκοτωμα" των χαμηλομεσαιων που εχουν τα "αυθεντικα" :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ακομα.Εχω διαβασει στο harmony σχετικα με το dl4 της line6 πως ενα μεγαλο μερος αυτων που το πειραν τους εμεινε στα χερια μετα απο 1-2 χρονια' date='εχει κανεις παρομειες εμπειριες?

[/quote']

Μετά απο 4 σχεδόν χρόνια που το χρησιμοποιώ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα. Είναι εξαιρετικά στοιβαρό, με μόνη εξαίρεση τα ποτενσιόμετρα του που δείχνουν φτηνά, αλλά και αυτά ποτέ δεν μου παρουσίασαν κανένα απολύτως πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου