Προς το περιεχόμενο

Clapton, Istanbul, Καζαντζίδης, Κρασί, Λογοτεχνία...


RiRiIII

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλο οι προσωπικες εμπειριες (δεν ειπα η πιο "αγαπημενη" & εμενα αλλη ειναι η αγαπημενη μου πολη) και αλλο η αντικειμενικη ομορφια ,πιστεψε με τον...κοσμο ολακερο εχω γυρισει τετοια... ομορφια... μανα μου  ;D δεν εχω ξαναματαδει.. ;D

 

istanbul.jpg

 

 

Istiklal.jpg

 

kizkulesi2.jpg

 

istanbul02.jpg

 

istanbul.jpg

 

ist5.jpg

 

istanbul.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 155
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν έχω πάει και δεν ξέρω και δεν σε αμφισβητώ.

Αλλά με αντίστοιχες φωτό μπορεί ο καθένας να δείξει για κάθε πόλη κάτι αντίστοιχο. Ακόμα και Αθήνα  :o

 

Αλλά θα μου επιτρέψεις, απ΄όλες τις ομορφιές, χρώματα κια αρώματα της Ανατολής, να παραμένω θαυμαστής της Δύσης ένα (μπορεί και δύο ή τρία) κλικ παραπάνω.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λλά θα μου επιτρέψεις, απ΄όλες τις ομορφιές, χρώματα κια αρώματα της Ανατολής, να παραμένω θαυμαστής της Δύσης ένα (μπορεί και δύο ή τρία) κλικ παραπάνω.

 

και εγω ετσι ημουν μεχρι που πηγα στην ΙΑΠΩΝΙΑ... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς οι πιο πολλοί βέβαια νομίζουμε ότι η Κωνσταντινούπολη είναι κατεχόμενη ελληνική πόλη και ο Κωνσταντίνος ήταν Έλληνας και χριστιανός :)

 

Όλες οι μεγάλες πόλεις της Ευρώπης που έχουν ποτάμι το έχουν σαν αξιοθέατο, με γεφυρες, δέντρα κλπ. Το ποτάμι της Αθήνας είναι Ο ΚΗΦΙΣΟΣ

 

(η οποια εκτος των αλλων ειναι και η τελευταια κομμουνιστικη χωρα του πλανητη ;D).

χαχα τι είμαστε;;; ;D

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς οι πιο πολλοί βέβαια νομίζουμε ότι η Κωνσταντινούπολη είναι κατεχόμενη ελληνική πόλη και ο Κωνσταντίνος ήταν Έλληνας και χριστιανός :)

 

o Constant-ίνος και η αντίστοιχη Πόλη / Αυτοκρατορία δεν ήταν ακριβώς αυτό που λέμε φυσική Ελληνική συνέχεια. Ηταν Βυζάντιο. Αλλο πράγμα.

Τώρα αν κατάφεραν και την πηραν οι Τούρκοι, τι να πω. Δυστυχώς η ανθρώπινη ιστορία είναι γεμάτη από κατακτήσεις και αλλαγές  συνοχής πληθυσμών.

Ή μήπως το Βυζάντιο είχε ταχθεί υπέρ της δημοκρατίας και της αυτοδιάθεσης των λαών και το έχασα;

 

Από δω και πέρα είναι το θέμα τι κάνουμε...........

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από δω και πέρα είναι το θέμα τι κάνουμε...........

 

Α,μη φοβασαι το ΜΕΛΛΟΝ της Ελλαδας θα ειναι...ΛΑΜΠΡΟΝ! ;D

 

(απλα εγω δεν θελω να ειμαι εδω για να το δω... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Constant-ίνος και η αντίστοιχη Πόλη / Αυτοκρατορία δεν ήταν ακριβώς αυτό που λέμε φυσική Ελληνική συνέχεια. Ηταν Βυζάντιο. Αλλο πράγμα.

Ο Κωνσταντίνος ήταν Ρωμαίος αυτοκράτορας Βουλγαρικής καταγωγής και νομίζω ότι θεωρείται προ-βυζαντινός :;)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α,μη φοβασαι το ΜΕΛΛΟΝ της Ελλαδας θα ειναι...ΛΑΜΠΡΟΝ! ;D

 

The feature is so bright

I gotta wear shades  8)

 

Ο Κωνσταντίνος ήταν Ρωμαίος αυτοκράτορας Βουλγαρικής καταγωγής και νομίζω ότι θεωρείται προ-βυζαντινός :;)

Αστο καλύτερα. Θα πάει σε flames.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με την ιστορια του Κλαπτον στην Αθηνα το Σεπτ/Οκτ 1965, εχει κανει ο ιδιος αναφορα στην προσφατη βιογραφια του αλλα με λεπτομερεια αναφερεται και στο μοναδικο βιβλιο Strange Brew.

 

Για την ιστορια, κανεις δεν του εκλεψε τιποτε. Απλως ο Κλαπτον θελησε να φυγει εσπευσμενως για την Αγγλια αθετώντας τις συμβατικες του υποχρεωσεις εναντι του Igloo club και, φοβουμενος μην τον κυνηγησουνε (στην κυριολεξια), συνεννοηθηκε με ενα μελος του συγκροτηματος (τον οποιο και ευχαριστει στο βιβλιο του!) και διεφυγε απο την πισω πορτα παιρνοντας μαζι του ο,τι μπορουσε, ητοι την περιφημη Beano Les Paul του (με την οποια ηχογραφησε το all time classic LP με τον Mayall και η οποία εκλαπη λιγο μετα στην Αγγλια και φημολογειται οτι αλλαζει χερια για 1-2 εκ $+) και αφηνοντας τον ενισχυτη του (ποιος το εχει αραγε) στην Ελλαδα. Στη βιογραφια του αναφερεται με νοσταλγια στα " ελληνικα" χρονια του.

 

Εαν υπαρχουν αλλες σχετικες πληροφοριες επι του θεματος, θα ημουν ευγνωμων.

 

 

Καλα εγω ακομα εχω μεινει με την απορια. Οι Floyd, oi Clash, oi ACDC, Rolling Stones, Knopfler κ.ο.κ πως ηρθαν? Παιζανε Καζαντζιδη? Παιξανε σε αδεια σταδια? Δε μετρανε γιατι ηρθαν ολοι οταν ειχαν πλεον συνταξιοδοτηθει (η ο Κλαπτον ειναι preteen???) Η μηπως οι Κωνσταντινουπολιτες μεγαλωσανε με Mayall bluesbreakers?Και φυσικα δεν πιστευω να νομιζει κανεις οτι κλοπες εξοπλισμου του εκαστοτε καλλιτεχνη εχουν γινει μονο στην Ελλαδα?

 

Λεω απλα οτι  δεν φταιει παντα η οπισθοδρομικη μας χωρα για το οτι δεν επιλεγουν  ολοι οι καλλιτεχνες να περασουν απο εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου