Προς το περιεχόμενο

Squier με HARLEY BENTON HB-H???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ετσι κι αλλιως το σκευτομουνα να παρω αλλη μια κιθαρα για πιο metal καταστασεις.αυτην την εχω για τα bluesακια μου :D.στην τελικη ομως το θεμα μου ειναι να μαθω να αλλαζω μαγνητες.βασικα γενικα θελω να πειραζω την κιθαρα μου ;D

αλλα δεν θελω να κανω καμια βλακεια..τα 200 ευρο θα κανω μπολικο καιρο να τα μαζεψω αλλα τα 25 30 ευτο για μαγνητη τα εχω.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ναι οντως πολυ καλη ιδεα και ηδη αρχησε να με προβληματιζει..

δυο ερωτηματα

1)αυτο το sss που λες τι ειναι?

2)ναι οντως γουσταρω γκαζια αλλα εχω ενα κοληματακι με τις made in japan  :),

οχι οτι ι η δικια μου ειναι αλλα αλλου θελω να καταληξω.αξιζει να παρω πχ μια ibanez ή jackson αλλα made in china??(που προφανως για τα λεφτα που μιλας τετοιας προελευσης εννοεις)γενικα οι made in china αξιζουν στην περιπτωση μου??

Λοιπόν το SSS είναι ότι έχει η κιθάρα σου 3 Single Coil. Αν είχε ας πούμε στο bridge έναν humbacker θα μιλάγαμε για HSS... Τώρα για made in japan θα πρέπει να μαζέψεις καμιά 1000αρα για Ibanez (με Jackson δεν ασχολούμαι). Τώρα οι Ibanez οι Κορεάτικες και οι Ινδονήσιες αξίζουν τα λεφτά τους άπειρες φορές όπως ΚΑΙ οι κινέζικες (και τα μικρά αδελφάκια τους οι Cort). Καλό είναι να μάθεις να πειράζεις την κιθάρα σου αλλά ακόμα καλύτερο είναι να μάθεις να την πειράζεις αφότου θα έχεις 2η κιθάρα για back up γιατί μπορεί αυτό το πείραγμα να το πληρώσεις 5-6 μπορεί και 10 φορές ακριβότερα.  

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οχι τιποτα αλλο αλλα οταν μια εταιρια βγαζει κιθαρες των 100ε ας πουμε και μια αλλη με 50 τοτε η πρωτη βγαζει και αυτη μια στα 50 και οι αρχικες στοιχιζουν 150 ετσι για να καταλαβαινει ο καταναλωτης διαφορα!!! και εχει γεμισει ο κοσμος με μ@λακ..ς :P

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οχι τιποτα αλλο αλλα οταν μια εταιρια βγαζει κιθαρες των 100ε ας πουμε και μια αλλη με 50 τοτε η πρωτη βγαζει και αυτη μια στα 50 και οι αρχικες στοιχιζουν 150 ετσι για να καταλαβαινει ο καταναλωτης διαφορα!!! και εχει γεμισει ο κοσμος με μ@λακ..ς :P

οκ καταλαβα  ;D ;D ;D

sorry για την διαμαρτυρια ;D το αντικαταναλωτικο πνευμα των Χριστουγεννων φταιει!

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxaxaxaxa ;D ;D ;D

kalo emena me exei pniksei

eidika otan eina gia musikh..

telika vrika magnith apo ena filaraki

20 euro tha m paei kai einai kai empisto atomo ;)

4 σελιδες post και ειχε μαγνητη ο κολλητος ;D :P ??? τι να πεις ;D

το θαυμα των χριστουγεννων!

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου