Προς το περιεχόμενο

Θυμαται κανεις αυτο to οne hit groupάκι;


Tthawth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καμμένο θέμα απο τώρα. Στο ασχετο μου ήρθε στα αυτια μου μια ξεχασμένη μελωδιούλα. Σιγα σιγά  μου ήρθε ενα αοριστο hardcore ρεφρεν, μια παραφωνη popίζουσα &σχεδον εκνευριστική ερμηνεία για κουπλέ, μια κοκκινομάλα τραγουδίστρια (σγουρό μαλί) που δε θα την έλεγες και μοντέλο αλλα τρυγίριζε ολο το βιντεοκλιπ με καρο φουστίτσα κρατώντας ενα γλυφιτζούρι. Οι υπόλοιποι της μπάντας νομιζω πως ήταν καραφλοί με μουστάκια και ίσως ηταν ευρωπαικό συγκρότημα. Είχαν μια (και μονη) επιτυχία στο mtv που επαναλαμβανόταν διαρκώς στα 90s. Δεν μου ερχεται με τιποτα το ονομα τους ή το τραγούδι και δυστυχώς δεν θυμαμαι αλλες λεπτομερειες προς το παρων.

Μηπως κανενας καλος ανθρωπος απο εκεινη την MTV εποχή θυμάται κάτι? (αποκλειεται να μην το εχετε δει το βιντεο ή να μην εχετε ακουσει το ασμα, αλλα αυτα τα onehits ξεχνιουνται τοσο ευκολα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τώρα αν σου πω ότι ξέρω ποιο λες, αλλά δε θυμάμαι όνομα; Σίγουρα κατάλαβα. Η τύπισσα με το γλυφιτζούρι και θυμάμαι διάφορους να χοροπηδάνε... πωωω... θα το θυμηθώ...

 

Είχε στο ρεφρεν κάποια πιο ρυθμικά φωνητικά και η κοπέλα μετά τραγουδούσε μια μελωδία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μ έπιασε μια μελαγχολία για εκείνη την εποχή (δε θέλω να πω για τα νιάτα μου γιατί θα παραπάει πια) αλλά λέω να αραδιάσω μερικά κομμάτια από εκείνη την εποχή που είναι και λίγο καλτ και μου έχουν μείνει με μια συμπάθεια.

 

Feel free να συμπληρώσετε, αρκεί να μείνουμε σε 90s (να τα γνωρίσει κ ο Μπίχλας ντε) και όχι πολύ κλασσικά. Το loosing my religion και under the bridge, και smells like teen spirit δηλαδή δεν παίζουν :P

 

http://www.youtube.com/watch?v=dYlAwvz8uwc

 

Απόλυτα καμμένο το επόμενο,

 

θα επανέλθω και με άλλα.

 

Babtua, έσκασα τρελή ανάμνηση ούτε γω ξέρω πως το βρήκα :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα αρχίσουμε με τα 90s δεν τελειώνουμε ποτέ...

 

(Εγώ πάντως διατηρώ αρχείο με καμιά 10αριά βιντεοκασέτες με ολόκληρες εκπομπές MTV 120 Minutes από την περίοδο 1992-1994. Εκεί να δεις ξεχασμένα one-hit γκρουπακια...)

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωωωωχ και νόμιζα μόνο εμείς τα κάναμε :p

Η καλή μου συλλογή είναι 3 βιντεοκασσέτες ότι αφιέρωμα έπαιξε σε Michael Jackson τότε! Κατα τ΄ άλλα λίγες κασσέτες με σκόρπια βίντεο τα οποία σβήναμε γράφαμε και αναπροσαρμόζαμε στα αγαπημένα μας τότε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγες κασσέτες με σκόρπια βίντεο τα οποία σβήναμε γράφαμε και αναπροσαρμόζαμε στα αγαπημένα μας τότε :D

 

Κι εγώ αυτό είχα σκοπό να κάνω, αλλά χάλασε το βίντεο κάπου εκείνο τον καιρό και δεν πήραμε άλλο για πολλά χρόνια. Όταν πήραμε, πλέον δεν υπήρχε MTV στην Ελλάδα... ;D

 

Βέβαια δεν υπήρχε περίπτωση να σβήσω 2 ειδικά εκπομπές: 120 Minutes hosted by Siouxsie Sioux (Siouxsie & the Banshees) και 120 Minutes hosted by Robert Smith (The Cure)...

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η μπαλάντα της γελάδας,

...

Πάντως εγώ έχω δύο δίσκους από crash test dummies, τα σπάει αυτή η μπάντα!

(ναι, ήμουν κι εγώ σε αντίστοιχη ηλικία όταν παίζονταν πρώτη φορά αυτά τα τραγούδια!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου