Προς το περιεχόμενο

Κιθαρα ή ενισχυτη??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eσυ εγραφες στην αρχη οτι θελεις εναν ενισχυτη για το δωματιο σου στο σπιτι. Συναυλια θα δωσεις στην πολυκατοικια με κεφαλι και καμπινα; Τα πολλα λαμπατα βαττ δεν δινουν ηχο αν δεν ανοιξεις την ενταση αρκετα. Θα παιζεις στα χαμηλα για να μη σε δειρουν και θα ακους και μαπα ηχο. Θελεις λιγα βαττ για το σπιτι, και combo ακομα καλυτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οσο γιαυτο δεν εχω κανενα προβλημα (ευτυχως ;D)Μενω σε μονοκατοικια και ακομα και τον ενισχυτη που εχω τωρα τον βαζω τερμα και δεν εχει κανενας προβλημα :).

Επισης πιστευω οτι ειναι καλυτερο να εχω και τον δικο μου ενισχυτη στις συναυλιες(οπου δυστυχως παιζουμε με combo και θα χρησιμευσει γενικα η κεφαλη...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε εναν καλο λαμπατο combo με 2χ12'' και ασε τις κεφαλες και τις καμπινες...

σε συναυλια θα βγαινεις απο PA  κι αν οχι,θα ακους και θα ακουγεσαι και με το παραπανω.εκτος αν παιξεις στο ΟΑΚΑ...

θα σου φυγει η μεση

θες αρκετα φραγκα για καλα πραματα

δε θα παιζεις καλα στο σπιτι γιατι εκει θελουμε ανθρωπινες εντασεις,θα κουραζεις τζαμπα τ αυτια σου και γενικα θα κουραζεσαι...και οι καμπινες θελουν το γκαζι τους..

Α!χαμηλωσε λιγο τον ενισχυτη γιατι σ ακουω μεχρι δω πανω...

(παιζε πιο χαμηλα οταν εξασκεισαι...) :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε εναν καλο λαμπατο combo με 2χ12'' και ασε τις κεφαλες και τις καμπινες...

σε συναυλια θα βγαινεις απο PA  κι αν οχι,θα ακους και θα ακουγεσαι και με το παραπανω.εκτος αν παιξεις στο ΟΑΚΑ...

θα σου φυγει η μεση

Εχεις κουβαλήσει combo 2x12 και σου φάνηκε λιγότερο βαρυς απο κεφαλι σκέτο. ?

Τον ενισχυτή τον παίρνεις για τον ήχο που θες να βγάλεις απο αυτόν και όχι απαραίτητα για το πόσο δυνατά ακούγεται. Ας πούμε ότι το παλικάρι γουστάρει τον ήχο του TSL.

Τα κατώτερα Watt που βγαίνει το μοντέλο αυτό ειναι 60.

Πες μου ποια η διαφορά του να πάρει την κεφαλή TSL60 και μια 2χ12 Καμπίνα από το

να πάρει τον TSL602 εκτός από την πολύ μεγαλύτερη ευελιξία του πρωτου?

Θα έχει άλλο ήχο? Πιο λίγα Watt ? Ti????

 

θες αρκετα φραγκα για καλα πραματα

Το παιδί δίνει αρκετά φράγκα για αυτό και θα πάρει σίγουρα καλά πράγματα!

 

δε θα παιζεις καλα στο σπιτι γιατι εκει θελουμε ανθρωπινες εντασεις,θα κουραζεις τζαμπα τ αυτια σου και γενικα θα κουραζεσαι...και οι καμπινες θελουν το γκαζι τους..

Α!χαμηλωσε λιγο τον ενισχυτη γιατι σ ακουω μεχρι δω πανω...

(παιζε πιο χαμηλα οταν εξασκεισαι...) :)

 

Μια χαρά θα παίζει παντού. Υπάρχει και το Master Volume όπου αν το χαμηλώσεις

θα ακούγεσαι μια χαρά παντού. Ασε που μένει και σε μονοκατοικία. Ααα και μετο combo

το ίδιο πράγμα θα έκανε έχει και αυτό volume.

 

Επισης πιστευω οτι ειναι καλυτερο να εχω και τον δικο μου ενισχυτη στις συναυλιες(οπου δυστυχως παιζουμε με combo και θα χρησιμευσει γενικα η κεφαλη...).

Σαφώς.

 

Πήγαινε μια βόλτα στα μαγαζιά και δοκίμασε μερικούς ενισχυτές να δεις ποιος σου κάνει περισσότερο σαν ήχο και μην ακούς κανέναν. Αν σου κάνει ο ήχος του. Χτύπα τον. Εγώ θα σου έλεγα να δοκιμάσεις και τον DSL50 και τον TSL60 και άλλους και από άλλες μαρκες.  (Οι δύο παραπάνω με μια μάρσαλ 2χ12 θα σου βγούν κανα 1100 από DV247 ενω αλλού είναι αρκετά ακριβότεροι.)

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε εναν καλο λαμπατο combo με 2χ12'' και ασε τις κεφαλες και τις καμπινες...

σε συναυλια θα βγαινεις απο PA  κι αν οχι,θα ακους και θα ακουγεσαι και με το παραπανω.εκτος αν παιξεις στο ΟΑΚΑ...

θα σου φυγει η μεση

 

πράγματι, με το λαμπάτο κόμπο 2*12 που του προτείνεις να κουβαλάει σε κάθε λάιβ, θα του φύγει η μέση  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτως!!(ειδικα με τον Loki ;))Εγω προς tsl60 και dsl50 σκεφτομαι.Εχει κανεις εμπειριες απο αυτους τους ενισχυτες?(Πριν τους δοκιμασω για να παρω μια εικονα?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 1000 ευρώ και κάτι, που λες οτι ειναι το μπατζετ σου, παίρνεις έναν πολύ καλό ενισχυτή ENGL, Marshall, κλπ κλπ μεταχειρισμένο και σου μένουν και αρκετα χρήματα να βάλεις ένα μεταχειρισμένο σετ από anderson μαγνήτες και έχεις ΘΕΙΚΟ ηχο. Οι μάρκες που λέω είναι ενδεικτικές, εγώ απλώς θέλω να πω οτι με αυτό το μπατζετ μπορείς να βελτιώσεις τον ήχο σου και από μεριάς ενισχυτή αλλά και από μεριάς κιθάρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου