Προς το περιεχόμενο

Αγορά Λαμπάτης Προενισχυσης απο Ebay


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!!

Σίγουρα πρέπει να είμαι ο 500.000ος που ξεκινάει τέτοιο θέμα αλλά δεν μπορώ με τίποτα να βγάλω άκρη.

Παρήγγειλα μια λαμπάτη προενίσχυση μπάσου Demeter από Ebay και μιλώντας σήμερα με το τελωνείο, μου είπαν ότι χρειαζόταν το τιμολόγιο αγοράς κι ότι αφού του το έστελνα την Δευτέρα θα μπορούσα να παραλάβω από τα ΕΛΤΑ το δέμα πληρώνοντας..

Η ερώτηση είναι η εξής: Εφόσον το δέμα έχει σταλεί με USPS και η τιμή του είναι κοντά στα 500 ευρώ, τι θα πληρώσω μάλλον???

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!!

Σίγουρα πρέπει να είμαι ο 500.000ος που ξεκινάει τέτοιο θέμα αλλά δεν μπορώ με τίποτα να βγάλω άκρη.

Παρήγγειλα μια λαμπάτη προενίσχυση μπάσου Demeter από Ebay και μιλώντας σήμερα με το τελωνείο, μου είπαν ότι χρειαζόταν το τιμολόγιο αγοράς κι ότι αφού του το έστελνα την Δευτέρα θα μπορούσα να παραλάβω από τα ΕΛΤΑ το δέμα πληρώνοντας..

Η ερώτηση είναι η εξής: Εφόσον το δέμα έχει σταλεί με USPS και η τιμή του είναι κοντά στα 500 ευρώ, τι θα πληρώσω μάλλον???

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

Αρχίσανε τα όργανα...και μου φαίνεται οτί από τώρα και στο εξής μόνο έτσι θα παραλαμβάνει κανείς δέμα από χώρα εκτός Ευρωπαικής ένωσης...Σχετικά με το τι θα πληρώσεις,υπολόγισε ένα 25% περίπου επί της αξίας του δέματος και των μεταφορικων μαζί...

 

Να σε ρωτήσω:Έπαιρνες τηλ. κάθε τρεις και λίγο και ρωτούσες στο τελωνείο αν έφτασε το δέμα?

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τιμολόγιο αγοράς

Tο τιμολόγιο ποιό είναι? Η πράξη συναλλαγής του paypal ή το χαρτί που βρίσκεται μαζί με το δέμα που δεν έχεις στα χέρια σου?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο τιμολόγιο ποιό είναι? Η πράξη συναλλαγής του paypal ή το χαρτί που βρίσκεται μαζί με το δέμα που δεν έχεις στα χέρια σου?

 

Του Paypal ή του αντίστοιχου μέσου πληρωμής.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του Paypal

δηλ...θέλεις να μου πείς ότι εάν τους στείλω ένα jpg με...εικαστική παρέμβαση? 8)...ΑΦΤΟ ΙΝΕ?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλ...θέλεις να μου πείς ότι εάν τους στείλω ένα jpg με...εικαστική παρέμβαση? 8)...ΑΦΤΟ ΙΝΕ?

 

Συ είπας... ;D

 

Πέρα απ την πλάκα,το διασταυρώνουν με την Paypal (αν είναι μιάς Α' αξίας, όπως στην περίπτωση αυτή) ή με τον όποιο μέσο χρησιμοποίησες για να πληρώσεις.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα,έτσι όπως είναι η κατάσταση στη χώρα,οτιδήποτε εισάγεται εφεξής από τρίτες χώρες και είναι μίας Α' αξίας θα δισταυρώνεται πρώτα η αξία του και μετά θα μπορεί να το πάρει ο παραλήπτης,για ευνόητους λόγους.Η δικιά σου η περίπτωση μάλλον τέτοια είναι και θα σε έψαχναν για να σου ζητήσουν το τιμολόγιο αγοράς και δεν θα σε βρήκαν.Παλαιότερα τα πράγματα ήταν πιό χαλαρά και μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις έμπαιναν στη διαδικασία της εξακρίβωσης.Όπως και να έχει,θα τους ρωτήσεις και θα μάθεις.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου