Προς το περιεχόμενο

Μουσικοί στην Ελλάδα!!??


O_Menelaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Jasemeister, δηλαδη δεν υπαρχει τετοια περιπτωση σαν το "τσαμπα" σε πανεπιστημια Αγγλιας π.χ ετσι??Και κατι ακομη, τα 1000 ευρω καλυπτε απ τα ποσα αν επιτρεπεται??

 

Το πρώτο που ρωτάς δεν το κατάλαβα.

Οι 1000 λίρες ετησίως ήταν τα φουλ δίδακτρα για τη χρονιά, κάλυπταν ολόκληρο το ποσό.

 

Περισσότερες πληροφορίες για τα αγγλικά Πανεπιστήμια και αν ισχύει ακόμα αυτό με τα δίδακτρα θα το βρεις στο:

 

www.ukas.ac.uk

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 168
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το πρωτο που λεω, ειναι αν υπαρχουν πανεπιστημια στην Αγγλια που να μην χρεωνουν διδακτρα σε πολιτες της Ευρωπαϊκης Ενωσης, απλα να ειναι τσαμπα!!Εσενα σου διναν 1000 λιρες, σε αλλον μπορει να διναν ομως και 1800 π.χ??

Σ'ευχαριστω πολυ για το λινκ ηδη το ψαχουλευω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε που ήμουν εγώ, βασική ταρίφα για τους εντός Ε.Ε. ήταν οι 1000 λίρες και για τους εκτός Ε.Ε. 6,500 λίρες.

 

Πανεπιστήμιο στην Αγγλία χωρίς δίδακτρα δεν υπάρχει, αλλά πρακτικά δωρεάν ήταν μιας και μας κάλυψε πλήρως τα έξοδα η Ε.Ε. ;)

 

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον επεσε το site ρε γαμωτο γιατι δεν μπαινει στη σελιδα!!

Οποτε αν βρω κανενα Μουσικο Πανεπιστημιο με χαμηλα διδακτρα, και χρειαζομαι χρηματα για να ζω μονο εκει περα, ειναι πολυ πιο ευκολα τα πραγματα..απ'οτι ξερω η ζωη (ενοικιο, φαϊ κ.λ.π) εκει περα δεν εχει και μεγαλη διαφορα στα χρηματα απο μια επαρχια εδω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου με ολο το σεβασμο, καταλαβαινω τους προβληματισμους σου. Αλλα προσεχε εχεις παρει τοσες πολλες γνωμες, που ειμαι σιγουρος πως σε εχουν μπερδεψει περισσοτερο απο οσο ησουν... Απλα κυνηγησε το ονειρο σου και ασε τους αλλους!

 

Παιδια νομιζω πως εδω λεμε γνωμες και δεν κανουμε πλυση εγκεφαλου! Οποτε συγνωμη κιολας αλλα δε μπορω να βλεπω τον αλλον να λεει παρατα ρε αυτα και πηγαινε σωματα ασφαλειας! Τι μουσικος εισαι τοτε ρε φιλε(αν εισαι) και τα λες αυτα?

Εδω μιλαμε για ενα ονειρο και μια ολοκληρη ζωη..

Μας λετε πως οι μουσικοι δεν βγαζουν λεφτα και μπλα μπλα μπλα. Και λεω εγω: αν δεν πανε να σπουδασουνε μουσικη αυτοι που το γουσταρουνε πραγματικα και το αγαπανε, ποιοι θα πανε?? 'Η μηπως να μην παει κανενας? Γι' αυτό ειμαστε πισω εδω στην Ελλαδα και λυπαμαι που το λεω..

...PLAY LOUD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παληκάρια, μην το βάζετε κάτω. Οι Γερμανοί έβαλαν το κεφάλι κάτω και ξανάχτισαν μία ρημαγμένη χώρα μετά τον πόλεμο. Όποιος θέλει φεύγει, αλλά η ξενιτιά είναι ξενιτιά. Υπάρχουν άνθρωποι που αντέχουν το κόστος, άλλοι πάλι όχι. Όσοι μπαίνουν σοβαρά στο δίλημμα και τελικά αποφασίζουν να μείνουν, πρέπει να έχουν στο νου τους πως οφείλουν να προσπαθήσουν να κάνουν τον τόπο καλύτερο. Είναι κάτι που θέλω να το θυμάμαι, αν και πολλές φορές το ξεχνάω.

 

Πάνω στο σχόλιο του wow!, όντως ζόρικα τα πράγματα για τους μουσικούς. Σίγουρα τα επόμενα χρόνια θα βγούν πολύ καλές μουσικές λόγω κρίσης, αμφιβάλλω όμως αν οι μουσικοί θα βγάλουν κανα φράγκο απ'αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου με ολο το σεβασμο, καταλαβαινω τους προβληματισμους σου. Αλλα προσεχε εχεις παρει τοσες πολλες γνωμες, που ειμαι σιγουρος πως σε εχουν μπερδεψει περισσοτερο απο οσο ησουν... Απλα κυνηγησε το ονειρο σου και ασε τους αλλους!

 

Παιδια νομιζω πως εδω λεμε γνωμες και δεν κανουμε πλυση εγκεφαλου! Οποτε συγνωμη κιολας αλλα δε μπορω να βλεπω τον αλλον να λεει παρατα ρε αυτα και πηγαινε σωματα ασφαλειας! Τι μουσικος εισαι τοτε ρε φιλε(αν εισαι) και τα λες αυτα?

Εδω μιλαμε για ενα ονειρο και μια ολοκληρη ζωη..

Μας λετε πως οι μουσικοι δεν βγαζουν λεφτα και μπλα μπλα μπλα. Και λεω εγω: αν δεν πανε να σπουδασουνε μουσικη αυτοι που το γουσταρουνε πραγματικα και το αγαπανε, ποιοι θα πανε?? 'Η μηπως να μην παει κανενας? Γι' αυτό ειμαστε πισω εδω στην Ελλαδα και λυπαμαι που το λεω..

 

 

Δεν φαίνεται να έχεις εκείνη την εμπειρία ζωής που θα δικαιολογούσε το ύφος σου και τις δηλώσεις σου. Πόσων ετών είσαι; Επίσης, εργάζεσαι ή σε ζούνε;

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσων ετών είσαι; Επίσης, εργάζεσαι ή σε ζούνε;

...φορολογική δήλωση κάνεις? Σπασμένα έχεις στον υπολογιστή σου? Τρώς όλο το φαϊ σου? Κάνεις τη προσευχή σου?...Σιγά ρε Wow, τον πήρες από τα μούτρα...τη γνώμη του λέει το παλικάρι...εγώ εδώ συμφωνώ μαζί του

 

αν δεν πανε να σπουδασουνε μουσικη αυτοι που το γουσταρουνε πραγματικα και το αγαπανε, ποιοι θα πανε?? 'Η μηπως να μην παει κανενας?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ εδώ συμφωνώ μαζί του

 

Δε νομίζω. Εσύ θα ενθάρρυνες κάποιο νεαρό άτομο (από το συγγενικό ή κοινωνικό σου χώρο) να επενδύσει χρόνια σπουδών σε κάτι που δεν έχει κανένα επαγγελματικό μέλλον; Το αποκλείω ότι θα το έκανες.

 

Η μόνη (πιθανή) διαφορά μας είναι ο τόνος με τον οποίο θα διατύπωνες την αντίρρησή σου - εμένα ομολογουμένως είναι αυστηρός ο τόνος μου, αλλά μόνο σαν αντιστάθμισμα στη ροζ ονείρωξη που περιέγραψε ο φίλος μας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις καμια πλακα ειμαι σιγουρος οτι ολοι εσεις που δεν ζειτε στην  Ελλαδα σας λειπει η Ελλαδα ασχετο αν οι αναγκες σας σας οδηγησαν αλλου.Πειτε μου αληθεια δεν θελετε να ξαναγυρισετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου