Προς το περιεχόμενο

Μουσικοί στην Ελλάδα!!??


O_Menelaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

And Harry doesn't mind if he doesn't make the scene

he's got a daytime job, he's doing alright

 

 

 

ΝΑ ΚΑΘΗΣΕΤΕ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ!

Δε θα μου χαλάσετε εμένα τους άλλους εκεί έξω  ;D ;D ;D

 

 

 

Ρε παιδιά διαβάζω για σπουδές και προοπτικές εργασίας, αλλά δεν βλέπω πουθενά αναφορές στο συνταξιοδοτικό. Όλοι οι οργανοπαίχται και συνθέται πάνε στον ΟΑΕΕ (πρωην ΤΕΒΕ) και σκάνε τα 700 Ευρώ το δίμηνο είτε δουλεύουν είτε όχι; Υποχρεωτική σύνταξη στα 65 και όχι πριν τα 60;

 

Φαίνεται την είχαν βρει τη συνταγή οι live fast - die young της rock κουλτούρας...ΟΥ ΜΠΛΕΞΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ/ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΙΚΟ!   :D

 

 

φίλος .. συνταξη δε παιρνει κανένας έλληνας ασφαλισμένος μετά το '96

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 168
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

συνταξη θα παιρνουν μονο οι λαλακες οι Γερμανοι εμεις θα εχουμε παντα τη ....θαλασσα... ;D ;D

Σιγά μην πάρουν...θα τους τα φάμε όλα...ας πρόσεχαν να μην μας έβαζαν στο ευρώ...θα τους πάρουμε όλους στο λαιμό μας!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οι συνταξεις αλλη καταρα της Ελλαδας πια!!Μα τιποτα να μην εχει μεινει ορθιο!!

Εχω βαρεθει τα αδερφια μου (27,25 χρονων), να ξεφωνιζουν "ωωωωχ δε προκειται να παρω συνταξηηηηη" καθε φορα που βλεπουν ειδησεις!!Μεχρι που σκεφτηκαν να πανε σ'αυτα τα προγραμματα συνταξης των τραπεζων!!

 

Η αληθεια ειναι οτι η συνταξη ειναι μαλλον απ τα τελευταια πραγματα που περνανε απ το μυαλο μου αυτη τη στιγμη, αλλα ξερω οτι θα απασχολισει στο μελλον και μενα οπως απασχολει ολους..

 

Ρε παιδια πραγματικα τωρα ετσι οπως το βλεπω, πρεπει μολις τελειωσω το σχολειο, να τελειωνω και με το στρατιωτικο και να ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΩ ειτε Γερμανια ειτε Αγγλια (ειτε Σουηδια ;)), γιατι ερχονται και πολυ δυσκολοτερες εποχες (οπως ειπε και ο Wow!).Τι να πω..πρεπει να κυνηγησω πολυ την εκδοχη μιας υποτροφιας, οσα χρηματα και αν προσφερει αυτη, γιατι ειναι δυσκολο οπως και να το κανουμε χωρις καποια εξτρα βοηθεια..εχω ακουσει οτι καποια πανεπιστημια στην ευρωπη ειναι δωρεαν, για τους πολιτες της Ευρωπαϊκης Ενωσης μονο βεβαια, ισχυει κατι τετοιο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ακουσει οτι καποια πανεπιστημια στην ευρωπη ειναι δωρεαν, για τους πολιτες της Ευρωπαϊκης Ενωσης μονο βεβαια, ισχυει κατι τετοιο??

 

Όσο σπούδαζα στην Αγγλία ('98-'02) η Ε.Ε. κάλυπτε τις 1000 λίρες ετησίως των διδάκτρων μου. Τα βασικά είναι να μην χρειαστεί να επαναλάβεις κάποιο έτος (γιατί αλλιώς παίζει να συνεχίσουν να σε καλύπτουν) και το συνολικό εισόδημα των γονιών να μην ξεπερνά ενα ποσό.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω..πρεπει να κυνηγησω πολυ την εκδοχη μιας υποτροφιας

Ο Νικolas έχει ανεβάσει ολόκληρο άρθρο για υποτροφίες...ψάξτο ή στείλε του ένα pm

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Νικolas έχει ανεβάσει ολόκληρο άρθρο για υποτροφίες...ψάξτο ή στείλε του ένα pm

 

Απ τη 2η σελίδα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω διαβασει ολο το αρθρο, και εχω μιλησει και με το Νικολα!!Και ηταν οντως παρα πολυ εξυπηρετικο!!

Το προβλημα μου ειναι πως θα την παρω :P

 

Jasemeister, δηλαδη δεν υπαρχει τετοια περιπτωση σαν το "τσαμπα" σε πανεπιστημια Αγγλιας π.χ ετσι??Και κατι ακομη, τα 1000 ευρω καλυπτε απ τα ποσα αν επιτρεπεται??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε παιδια , αφου δεν σας αρεσει εδω γιατι δεν πατε να μεινετε μονιμα στην Γερμανια Στην Αγγλια η οπου αλλου αφου λετε οτι ειναι καλυτερα? ???

 

 

 

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα μου ειναι πως θα την παρω :P

Aξιοκρατικά...τελειώνουν οι 100 ημέρες που είπε ο Γιώργος, και όλα θα αλλάξουν στην Ελλάδα...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε παιδια , αφου δεν σας αρεσει εδω γιατι δεν πατε να μεινετε μονιμα στην Γερμανια Στην Αγγλια η οπου αλλου αφου λετε οτι ειναι καλυτερα? ???

 

Πληρωνεις μετακομιση?? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου