Προς το περιεχόμενο

Αγορα πρωτης κιθαρας


Pointy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οσο απιστευτο και αν σου φαινεται, εχω δοκιμασει. Την Affinity δεν την εχω δοκιμασει, γιατι ειμαι μελος μιας συνωμοσιας που μαζευομαστε online για να θαβουμε τις κιθαρες που παιρνεις εσυ! Και ομως ετσι ειναι, αφου το διαβασες και παραπανω! :-*

 

Αντί να πλακώνεστε, δεν γράφεις μια πιο εμπεριστατωμένη άποψη?

Το θέμα θα μπορούσε να εξελιχθεί καλά και αρκετοί νέοι οι οποίοι συχνά γράφονται στο site για να ζητήσουν κ να πάρουν αντίστοιχες συμβουλές να μπορούν να ανατρέχουν σε αυτό για κατεύθυνση στην αγορά της πρώτης τους κιθάρας!

 

Εγώ πάντως συμφωνώ με την κατεύθυνση σχήμα - brand name - μετέπειτα βελτίωση - χρήση ώς πειραματόζωο ή δεύτερη κιθάρα.

Και πιστεύω ακόμη και μέχρι τα 200 ευρώ μπορείς να πετυχαίνεις όλα τα παραπάνω (να ναι καλά τα εργοστάσια στην κίνα)!

 

μαη του σεντς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντί να πλακώνεστε, δεν γράφεις μια πιο εμπεριστατωμένη άποψη?

Το θέμα θα μπορούσε να εξελιχθεί καλά και αρκετοί νέοι οι οποίοι συχνά γράφονται στο site για να ζητήσουν κ να πάρουν αντίστοιχες συμβουλές να μπορούν να ανατρέχουν σε αυτό για κατεύθυνση στην αγορά της πρώτης τους κιθάρας!

 

Δηλαδη? Τι παραπανω να γραψω? Δεν ειχα σκοπο να κανω κριτικη συγκεκριμενων μοντελων, αν και φανταζομαι και κατι τετοιο θα ηταν ενα χρησιμο thread. Ακομα ελπιζω να βγει κατι καλο!

 

 

Χεχε, τωρα ειδα και κατι σε αλλο thread... το αστειο ειναι οτι το τυπακι απο πανω σου συμφωνει τελειως με τη νοοτροπια μου και μαλιστα καθεται και θαβει φτηνες κιθαρες ο ιδιος χωρις καν να τις εχει δει απο κοντα! Το μονο που τον χαλασε εδω ειναι τα νουμερα που ειπα - αν ητανε για 50 ευρω πανω ή κατω δηλαδη θα μου ελεγε και μπραβο, ενω τωρα νομιζει οτι του βρισαμε την κιθαρα! Σταματαω να ασχολουμαι, το παιδι ειναι απιστευτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίδες αφού το ξέρετε η αγορά και η εποχή τους σπρώχνουν όλους για γκατζετάκηδες και πουλμούρ, ο πιτσιρικάς έχει κινητό 300 ευρώ κομπιούτερ 1000 και πάει λέγοντας, σιγά μην πάρει την κιθάρα των 150..

όσο για το αν μάθει ή όχι, δεν πιστεύω τίποτα για τα ευκολόπαιχτη και τέτοια, θέληση χρειάζεται και κόπος, εγώ όσους ξέρω με κάτι λειωμένες ξεκινήσαν, οι άλλοι με τις ακριβές άσχετοι μείναν και τις έφαγε το ντουλάπι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίδες αφού το ξέρετε η αγορά και η εποχή τους σπρώχνουν όλους για γκατζετάκηδες και πουλμούρ, ο πιτσιρικάς έχει κινητό 300 ευρώ κομπιούτερ 1000 και πάει λέγοντας, σιγά μην πάρει την κιθάρα των 150..

 

+1

 

 

όσο για το αν μάθει ή όχι, δεν πιστεύω τίποτα για τα ευκολόπαιχτη και τέτοια, θέληση χρειάζεται και κόπος, εγώ όσους ξέρω με κάτι λειωμένες ξεκινήσαν, οι άλλοι με τις ακριβές άσχετοι μείναν και τις έφαγε το ντουλάπι..

 

+2

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εgo piga kai pira prin tria xroinia mia FENDER SQUIER ton 100 euro ......min fantastite oti ksero na pezo  foveri kithara twra ..eixa kati daskalous asta na pane....EYTIXOS ipirkse enas polly kalos daskalos ekana mazi tou 1,5 xronia....twra lew na allakso kithara na parw IBANEZ RG 270 DX RG370DX-BLK Features:

Wizard II Maple Neck

Basswood Body

Jumbo Frets

Edge III Bridge

1x INF3 Neck Pickup

1x INFS3 Middle Pickup

1x INF4 Bridge Pickup

Black Hardware

Scale: 25,51"

Finish: Black

 

ti mou protinete

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ti mou protinete

Να διαβάσεις τους κανονισμούς και να μην γράφεις γκρικλις...Καλώς ήρθες και καλή χρονιά

http://www.noiz.gr/index.php?topic=3948.0

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίδες αφού το ξέρετε η αγορά και η εποχή τους σπρώχνουν όλους για γκατζετάκηδες και πουλμούρ, ο πιτσιρικάς έχει κινητό 300 ευρώ κομπιούτερ 1000 και πάει λέγοντας, σιγά μην πάρει την κιθάρα των 150..

 

Σιγα μην παρει κιθαρα καθολου οταν θελει να παρει καινουριο κινητο καθε δυο χρονια, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ti mou protinete

Α κοιτα, αν δεν ξερεις να παιζεις απιστευτη κιθαρα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να δωσεις πανω απο 100 ευρω! ;D

 

Περα απο την πλακα εγω σου προτεινω για αρχη να δεις τι παιζει με το Edge και με τα Floyd Rose γενικοτερα, και βεβαια τι μουσικη θες να παιξεις. Η μια κιθαρα ειναι αρκετα διαφορετικη απο την αλλη σε στυλ.

 

Νομιζω RG270DX λεγανε παλιοτερα το μοντελο που στην ουσια ειναι τωρα η 370, τελως παντων μια χαρα κιθαρα ειναι, απλα δοκιμασε τη πρωτα καπου να δεις οτι σου ταιριαζει. Μετα απο εναμιση χρονο εχεις μια ιδεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίδες αφού το ξέρετε η αγορά και η εποχή τους σπρώχνουν όλους για γκατζετάκηδες και πουλμούρ, ο πιτσιρικάς έχει κινητό 300 ευρώ κομπιούτερ 1000 και πάει λέγοντας, σιγά μην πάρει την κιθάρα των 150..

όσο για το αν μάθει ή όχι, δεν πιστεύω τίποτα για τα ευκολόπαιχτη και τέτοια, θέληση χρειάζεται και κόπος, εγώ όσους ξέρω με κάτι λειωμένες ξεκινήσαν, οι άλλοι με τις ακριβές άσχετοι μείναν και τις έφαγε το ντουλάπι..

 

Σωστός.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου