Προς το περιεχόμενο

Καινούριος Fender '65 Deluxe Reverb Reissue


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ, έχω τον ενισχυτή εδώ και δύο εβδομάδες και κοντεύω να κουφαθώ. Ο ήχος είναι κορυφαίος αλλά τον "δίνει" μετά το 4-5 στο volume. Και αυτό είναι ΠΟΛΥ δυνατά. Τα πράγματα χειροτερεύουν όταν βάλω και το tube screamer. Να μην πω για ηχογράφηση. Αδύνατον να είμαι στο ίδιο δωμάτιο με τον ενισχυτή για να γράψω. Η θα τον έχω χαμηλότερα απ' όσο θέλω ή τα υπόλοιπα όργανα χάνονται στα ακουστικά.

 

Έχω πρόβλημα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει συγκεκριμένη ερώτηση. Κουβέντα κάνω. Απλώς με ενδιαφέρει να διαβάσω σχόλια, συμβουλές ή οτιδήποτε θέλει να γράψει κάποιος πάνω στο θέμα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο!  :D

 

Βάλ'τον μέσα στην ντουλάπα! Το είχα κάνει με επιτυχία μερικές φορές.... μην ξεσηκώσουμε και τους γείτονες! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει συγκεκριμένη ερώτηση. Κουβέντα κάνω. Απλώς με ενδιαφέρει να διαβάσω σχόλια, συμβουλές ή οτιδήποτε θέλει να γράψει κάποιος πάνω στο θέμα.

 

σε κάλυψα καθόλου ή μπα;  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε κάλυψα καθόλου ή μπα;  ::)

 

+1 στον φίλτατο

 

http://www.thomann.de/gr/thd_hot_plate_8.htm

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που σου αρεσει να ακους (και εμενα) ερχεται μετα το 5 της εντασης αλλα κατα τη γνωμη μου πρεπει να εστιασεις στο τι ειναι αυτο που σου αρεσει απο τον deluxe μετα το 5.

Απλα το ελαφρυ "σπασιμο" του ενισχυτη, ή αυτο σε συνδυασμο με το "σπασιμο" (δεν ειναι "σπασιμο" αλλα ας το χαρακτηρισω ετσι) του μεγαφωνου?

Αν ειναι μονο το πρωτο τα πραγματα ειναι πιο ευκολα νομιζω ειτε με attenuator ειτε με συμβουλη απο καποιον εμπειρο για αλλαγη καποιας (δεν ξερω ποιας) προενισχυτριας (ακομα και καποιες απλα διαφορετικης μαρκας εχουν τεραστια διαφορα- το ακουσα με τα αυτια μου και το ειδα με τα ματια μου). Σε αυτο χρειαζεται ομως συμβουλη απο καποιον που ξερει τι ακριβως να σου προτεινει.

Αν ομως αυτο που σου αρεσει ερχεται σε συνδυασμο με το "ζορι-σπασιμο-δονηση-οπως θελει το λεει ο καθενας" του μεγαφωνου τοτε τα πραγματα δυσκολευουν οποτε ή πας για αλλαγη μεγαφωνου παλι με κατι που ο παραπανω εμπειρος που σου προτεινε λυχνια θα σου προτεινει  ;D, ειτε πας για αυτο που παμε ολοι δηλαδη για ενα σπιτι χωρις γειτονες (ή εστω με κουφους γειτονες) ή για ενα προσωπικο στουντιο.

Αν κουρασα συγνωμη,βγηκε πιο μακροσκελες απ οτι νομιζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος ενισχυτης για τον χωρο που εχεις και για αυτα που προφανως παιζεις.παρε εναν 1-3 βαττ να καμεις δουλεια σου.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου