Προς το περιεχόμενο

καλύτερο πεταλι για πανκ ροκ?!?!?


tsak bam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα οντος οχι πετάλι, τι να κλασει μπροστα στα κυκλώματα των ενισχητων?! αλλα ακουστε λιγο αυτο που εστειλα, τετοιο πραγμα πως θα βγει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως ειχαν...κουφαθει ολοι και εδω ε???

 

άλλη εξήγηση δεν έχω

 

όλη την ώρα είχα τα δάχτυλα στα αυτιά για να τα σώσω

 

παίξανε μετά βίας 60μιν, με μάλλον βαριεστημένο ύφος, επαγγελματικά/διεκπεραιωτικά και όχι με ψυχή

 

τίγκα το Ρόδο, αλλά οι φωνές για encore ψόφιες

 

φύγανε όλοι να συνέλθουν λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα ακουστε λιγο αυτο που εστειλα, τετοιο πραγμα πως θα βγει?

 

αυτο που εστειλες δεν ακουγεται σαν πεταλι αλλα σαν drive channel καποιου high gain ενισχυτη.

 

παίξανε μετά βίας 60μιν, με μάλλον βαριεστημένο ύφος, επαγγελματικά/διεκπεραιωτικά και όχι με ψυχή

 

ε,απο το 83 και μετα που δεν μιλιοντουσαν μεταξυ τους οι δυο μακαριτες Joey & Johnny (ειχε κλεψει ο ενας τη γυναικα του αλλου αλλα και ειχαν και χοντρες πολιτικες διαφορες ,ο Johnny ηταν δηλωμενος ....ναζι και θαυμαστης του Χιτλερ ενω ο Joey.....φανατικος δημοκρατικος.....) ολη η φαση του γκρουπ ηταν "το κανουμε για τα φραγκα",παντως χωρις αυτους απλα δεν θα υπηρχε τιποτα απο πανκ & new wave....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που εστειλες δεν ακουγεται σαν πεταλι αλλα σαν drive channel καποιου high gain ενισχυτη.

 

 

όπως?? κι εμενα ετσι μου ακουγεται..! το πετάλι δε ξερω γιατι το πα, ειμαι κατά των πεταλιων.. χιτλερ λεει ! κατι μου θυμίζει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαου μενι ραμονς αρ στιλ αλαιβ?

... που λέει και μία αγαπημένη μου μπάντα...

 

..ειναι γ@μ@ρο το ντιβιντι στορυ οφ δε ραμονς ... λίγο πριν πεθάνει ο ντιντι....

 

γαμώτο ... μετά από τόσα λαιβς δε θυμάμαι καθόλου τις 2 φορές που τους ειχα δει στο ρόδον...απλά κάπου αμυδρα θυμαμαι ότι παίξαν εξωφρενικά γρήγορα ..μάλλον για να φύγουν χαχχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν και είμαι χαρούμενος που τους είδα live. Δε θυμάμαι να ένοιωσα οτι έπαιξαν λίγο, δεν μέτρησα, αλλά ήταν σίγουρα αυτό που περίμενα και ήθελα  να ακούσω, αυτός ο μαζικός ήχος στην απόλυτη ένταση, ηδονή. Gaba gaba hey, 1-2-3-4 κλπ κλπ :) Απο γκάζια, οι motorhead, στο ρόδον,  νομίζω οτι είχαν πολύ παραπάνω. Με την ευκαιρία, όταν πρωτοάκουσα ramones και το rocket to russia, κάπου στο 78-79, έ-π-α-θ-α  πλάκα. Δεν είχε ξανακουστεί τέτοιος ήχος, τέτοια ενέργεια, ανατριχίλα, σοκ! Απλά, ροκ ν ρολ. Και αφορισμοί για τους πανκ κιθαρίστες μου θυμίζουν τη μάνα μου που έλεγε οτι όλα τα τραγούδια των μπήτλς είναι το ίδιο.Και ένα φίλο κιθαρίστα μπλούζ που δεν του αρέσει το φλαμένκο επειδή είναι όλα ίδια....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αφορισμοί για τους πανκ κιθαρίστες μου θυμίζουν τη μάνα μου που έλεγε οτι όλα τα τραγούδια των μπήτλς είναι το ίδιο.Και ένα φίλο κιθαρίστα μπλούζ που δεν του αρέσει το φλαμένκο επειδή είναι όλα ίδια....

 

δηλαδή αυτό που έγραψα για τους πανκ κιθαρίστες εσύ το εξέλαβες ως αφορισμό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτα απο ολα θελεις εναν λαμπατο ενυσχιτη!  ;)

 

τωρα για πεταλακι εγω καταφερα σε τετοια φαση μουσικης να βγαλω εναν ηχο που μου αρεσει πολυ με το DS1 της BOSS

 

κ με τις ρυθμισεις

Volume - Τερμα

Tone - Μεση

DRIVE - κατω απο την μεση(σχεδων στο μισο)

 

ο ενισχυτης λαμπατος marshaloκατασταση κ το καθαρο στα ορια που αρχιζει κ βρωμιζει

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου