Προς το περιεχόμενο

πληροφοριες για αγορα Κιθαρας Rickenbacker


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν αντεχω πλεον θελω να αγορασω μια Rickenbacker κιθαρα κ συγκεκριμενα την 330

 

εψαξα στα ευρωπαικα μαγαζια κ την βρηκα

συγκεκριμενα

http://www.thomann.de/gr/rickenbacker_330mg.htm

 

ψαχνοντας εδω στο Noiz ειδα κ οτι στο Ebay ιδικα στο αμερινανικο μπορω να την βρω πολυ φτηνη σε σχεση με την ευρωπη!

 

εχω μερικες ερωτησεις

εχω παιξει με 2 rickenbacker στην ζωη μου κ το χαρακτηριστικο ειναι το λεπτο στενο μανικι ειναι ετσι κ η 330? (εγω ειμαι Telecasterakias οποτε καταλαβενετε οτι παιζω με χοντρα μανικια)

 

σε περιπτωση που ψαξω απο ebay(μεσω καποιου φιλου) τι πρεπει να προσεξω ωστε να μην παρω καποια μαιμου?

γενικα θα θελα μερικες πληροφοριες για το τι πρεπει να δωσω σημασια(δεν με ενδιαφερει εαν θα ειναι παλια η καινουρια)

 

μετα σκεφτηκα οτι φετος θα κανω καποια ταξιδακια στο εξωτερικο (βερολινο κ Λονδινο σιγουρα) οποτε λεω γιατι δεν συνδιαζω ταξιδακι με αγορα. θα μπορεσω να βρω μεταχειρισμενη η και καινουρια κ εαν ναι που?

 

ολα αυτα...... ;D

 

ευχαριστω!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε bluez......ΕΣΥ rickenbacker? ;D χαλασες :P :P

 

Περα απο τη πλακα,στο ebay απ'οτι ειδα,πανω κατω,ιδιες τιμες με θωμα εχει.Προσωπικα φοβαμαι αγορα μεσω ebay......Το μπρατσο,σε σχέση με την tele,ΔΕΝ ειναι τοσο στενο!Εψαξα αλλα δε βρηκα καποιον αντιπροσωπο στο ελλαδισταν(για να δοκιμαζες και να επαιρνες απ'εξω)

 

 

για το ταξιδακι+ψωνια ο υπερ-φανκ μπορει να σε βοηθησει ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε bluez......ΕΣΥ rickenbacker? ;D χαλασες :P :P

 

Περα απο τη πλακα,στο ebay απ'οτι ειδα,πανω κατω,ιδιες τιμες με θωμα εχει.Προσωπικα φοβαμαι αγορα μεσω ebay......Το μπρατσο,σε σχέση με την tele,ΔΕΝ ειναι τοσο στενο!Εψαξα αλλα δε βρηκα καποιον αντιπροσωπο στο ελλαδισταν(για να δοκιμαζες και να επαιρνες απ'εξω)

 

 

για το ταξιδακι+ψωνια ο υπερ-φανκ μπορει να σε βοηθησει ;D

 

ασε εχω παθει αρρωστια.....

πρεπει να την παρω οπως κ διποτε! θα δεις σε λιγο καιρο στις αγγελιες θα ξεκινησω ξεπουλημα!

στο Γερμανο με χαλαει το χρωμα.....

 

εστειλα κ ενα Mail κ στους ιδιους να δω τι θα μου πουνε.....

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παιξει με 2 rickenbacker στην ζωη μου κ το χαρακτηριστικο ειναι το λεπτο στενο μανικι ειναι ετσι κ η 330?

 

ναι.

 

(εγω ειμαι Telecasterakias οποτε καταλαβενετε οτι παιζω με χοντρα μανικια)

 

δεν εχουν ολες οι tele παχυ μπρατσο (το αντιθετο μαλιστα συμβαινει,οι περισσοτερες εχουν κανονικα)

 

παντως η Rickenbacker εχει μπρατσο κατηγοριας "μπουζουκιου" ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bluez,αν δεν κανω λαθος,το Thomann προσφατα δεν αρχισε να φερνει rickenbacker?

Superfunk,υπαρχει αντιπροσωπος εδω στην ελλαδα?Επισης,απο που να την δοκιμασει στο λονδινο που θα παει?

 

p.s bluez......παει....χαλασες!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Λονδίνο έχει κάποιες μεταχειρισμένες στη Denmark street, σε ένα κατάστημα προς το τέλος της (προς κατεύθυνση Covent Garden). Είχα δοκιμάσει μια 330 πρόσφατα εκεί. Δουλεύει ένας νεαρός αμερικανός και έχει πολλά πεταλάκια στι βιτρίνα το κατάστημα.

 

Είχε και μια 620 σε ένα άλλο πιο δίπλα.  Όλα αυτά πριν 3 εβδομάδες.

 

Καλές αγορές...

:D..::Christabel Etheriel::..:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 620 που απέκτησα πρόσφατα έχει μια χαρά μπράτσο, μπουζουκομπράτσο δε το λες με τίποτα!

 

www.guitarsandeffects.com στείλε ένα mail και πες ότι ψάχνεις, περνάνε πολλές από εκεί σε πολύ καλές τιμές!

 

http://cgi.ebay.co.uk/2008-Rickenbacker-330-FIREGLO-Semi-Hollow-body-Guitar_W0QQitemZ360215358758QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item53de822d26#ht_7567wt_1152

 

Κούκλα!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Λονδίνο έχει κάποιες μεταχειρισμένες στη Denmark street, σε ένα κατάστημα προς το τέλος της (προς κατεύθυνση Covent Garden). Είχα δοκιμάσει μια 330 πρόσφατα εκεί. Δουλεύει ένας νεαρός αμερικανός και έχει πολλά πεταλάκια στι βιτρίνα το κατάστημα.

 

Είχε και μια 620 σε ένα άλλο πιο δίπλα.  Όλα αυτά πριν 3 εβδομάδες.

 

Καλές αγορές...

 

Eννοείς μάλλον την περίφημη Denmark Str που γίνεται της κακομοίρας από κιθαρομάγαζα (ίσως ο μεγαλύτερος... ναός για κιθαροgeeks του πλανήτη - και τόσο ιστορική που ακόμη και μεγάλο άρθρο στη Wiki υπάρχει για αυτήν...). Σε ποιο απ'όλα?

 

dnmk.JPG

 

Έχουν όλοι ωραία κομμάτια αλλά να προσέχεις γιατί είναι λίγο (έως πολύ) "φαρμακείο".

 

 

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι καθόλου πώς λέγεται το μαγαζί, είναι ίσως το τελευταίο μουσικομάγαζο του δρόμου, στο αριστερό χέρι. Επιστρέφω αύριο, επομένως θα καταφέρω να περάσω μια βόλτα από Δευτέρα, να δω αν υπάρχει ακόμα η rick και να δώσω λεπτομέρειες για το κατάστημα...

:D..::Christabel Etheriel::..:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες παιδια!

το μανικι με προβληματιζει αρκετα.....

για αυτο θα ηθελα οπως κ διποτε να δοκιμασω το οργανο πριν το παρω.

ολες μου οι κιθαρες εχουν χοντρα κ πλατια μανικια κ με βολευουν γιατι εχω μεγαλα δαχτυλα.....

θα δειξει  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου