Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η digitech μετα απο πολλα παραπονα που δεχτηκε στο επισημο forum δηλωσε οτι ετοιμαζεται νεο firmware.....οποτε το προιον υποστηριζεται αλλα οχι τοσο εντονα ειναι η αληθεια...δεν θελω να μπω σε διαδικασια συγκρισης με το axe-fx καθως για μενα τα λεφτα ειναι υπερβολικα πολλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

παράπονα για ποιό πράγμα;;

 

Τροποποίηση:

Τελικά το μεγαλύτερο μειονέκτημα του GSP είναι αυτό που αποτελεί και το μεγαλύτερο ατού του Fractal: η Digitech έχει σταματήσει επίσημα να υποστηρίζει αναβαθμίσεις του firmware...  :-\

 

To C48 που αναφέρθηκε ήδη, είναι beta και αποτέλεσμα δουλειάς ενός εργαζόμενου στην Digitech, δεν υποστηρίζεται δε επίσημα από την εταιρεία. Αντιθέτως το Fractal έχει αναβαθμίσεις κάθε μήνα, που έχουν νόημα και το κάνουν ολοένα και καλύτερο.

 

 

 

τελικα ελεγε ο TGL περι τινος ηταν τα παραπονα αλλα δεν ειχα δει το ποστ του ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η digitech μετα απο πολλα παραπονα που δεχτηκε στο επισημο forum δηλωσε οτι ετοιμαζεται νεο firmware.....οποτε το προιον υποστηριζεται αλλα οχι τοσο εντονα ειναι η αληθεια...δεν θελω να μπω σε διαδικασια συγκρισης με το axe-fx καθως για μενα τα λεφτα ειναι υπερβολικα πολλα...

 

Αυτό είναι πολύ καλό νέο! Μάλιστα θα πρέπει να βάλουν και τα επιπλέον sims που υπάρχουν στο RP1000 φαντάζομαι.

 

Όσο για το Axe, ένα λάθος που κάνουμε (και βλέπω να γίνεται συνέχεια και σε ξένα fora) είναι ότι συγκρίνουμε φτηνότερα προϊόντα με το Ultra, ενώ θα έπρεπε να τα συγκρίνουμε μάλλον με το Standard.  ;)

 

Εκεί η διαφορά με το GSP, το 11Rack, κλπ, είναι μικρότερη και είναι μια πιο αντικειμενική σύγκριση. Όσο για το φτηνό/ακριβό το έχουμε ξανασυζητήσει. Αν κάποιος (για παράδειγμα) θέλει top quality effects, ή περισσότερα στην αλυσίδα, μπορεί να χρειαστεί εκτός από το GSP και ένα rack εφφέ ακόμα (π.χ. κάποιο Lexicon ή ΤC) οπότε η διαφορά τιμής αρχίζει να εξανεμίζεται. Δεν είναι ότι το GSP είναι φτηνό ή το Axe ακριβό, κατά τη γνώμη μου, νόημα έχει να λέμε ότι "αυτό είναι αρκετά καλό για μένα" σε οποιαδήποτε κατηγορία τιμής.

 

Θέλω να πω, να είσαι σίγουρος ότι αν εσύ και εγώ είχαμε απόλυτη ανάγκη απ'όσα προσφέρει το Axe, ούτε που θα κοιτάζαμε την τιμή.  ;)

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μολις χθες παρηγγειλα το RP1000,εχω φτιαχτει ασχημα.

 

Ασε που κραταω κ τον ηχο του Laney μου εαν θελω κ εχω το RP1000 σαν κλασσικη πεταλιερα.Μονο τα εφε κ τα ODs

Eιναι μπροστα αυτο το μηχανημα.

 

DSC01939.jpg

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μολις χθες παρηγγειλα το RP1000,εχω φτιαχτει ασχημα.

 

Ασε που κραταω κ τον ηχο του Laney μου εαν θελω κ εχω το RP1000 σαν κλασσικη πεταλιερα.Μονο τα εφε κ τα ODs

Eιναι μπροστα αυτο το μηχανημα.

 

 

 

εεεεεεε να κανω μια προφητεια?δεν θα τον χρειαστεις τον laney.................... ;D θα το δεις και εσυ............ ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεεεεεε να κανω μια προφητεια?δεν θα τον χρειαστεις τον laney.................... ;D θα το δεις και εσυ............ ;)

 

+100000000000003000000000

 

Η τροφοδοσια ειναι 9v

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mακαρι παιδια,μακαρι να'ναι ετσι οπως διαβαζω  :)

 

Ευχαριστω Dimi,ρωταω γιατι το πηρα απο Αμερικη μωρε,(περι τα 100 ευρω φθηνοτερα) οποτε μια χαρα τα 9V  :)

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mακαρι παιδια,μακαρι να'ναι ετσι οπως διαβαζω  :)

 

λοιπον εαν μενεις κοντα ΣΤΟ Νεο Ηρακλειο.... κερναω καφε μια απο αυτες τις μερες να παρεις μια ιδεα................. ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον εαν μενεις κοντα ΣΤΟ Νεο Ηρακλειο.... κερανω καφε μια απο αυτες τις μερες να παρεις μια ιδεα................. ;)

Eλα ρε φιλε,μεσα. Χαλανδρι ειμαι,ο Blackie ξερει. :) Θα σου φερω κ καμια GunSlinger  ;D

 

Θα σου στειλω πμ

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου