Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

για να φτιαξεις ενα μπανκ με ποιοτικα ντριαβε μου φανηκε παιχνιδακι (σε καπου μιση ωρα εγραψα 3 τραπεζες βρωμικες και μια καθαρη) ενω στα καθαρα θελει ποιο πολυ ψαξιμο...

 

 

 

 

 

+11111111 εδω εχεις δικιο.......τα καθαρα θελουν πολυ ψαξιμο....ενω τα drive ειναι πανευκολο

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

εχω χρησιμοποιησει 3ple recto για To metallica/megadeth preset digitech clean για καθαρα soldano slo100 για ac/dc και jcm 900 guns n' roses

 

λεω να παιξω και να την χαρω λιγο πριν φτιαξω και αλλα presets γιατι ποτε δεν ξερεις τι θα σου συμβει αυριο ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως τα καθαρα ειναι πιο μανουρα να βγουν ετσι ωστε να μην αδικειται και ο εκαστοτε ενισχυτης....αν ειναι και λαμπατος ακομα μεγαλυτερο ψαξιμο για να βγουν τα κρυσταλινα καθαρα....ωρες να εχεις να το ψαχνεις το μηχανακι...αλλα να παιζουμε και τιποτα...οχι μονο να ψαχνουμε ηχους....ενταξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα rectro σκοτωνουν ...μαζι με τον 5150.....ειδικα η καμπινα η rectro...ειναι ολα τα λεφτα...και τον 5150 με αυτην τον δουλευω.........ειναι θεμα το μηχανημα....αντε καλοριζικη.....και καλα παιξιματα...και αμα παιξεις καθολου εμενα να με......σεις......ολο αλλαγες θα κανεις......οχι αυτο...αυτο...ουτε αυτο αυτο ειναι καλυτερο ;D

 

εγω εχω φτιαξει μπανκες με rectro triple,dual και 5150 και ολο παω απο την μια στην αλλη.......σταμτημο δεν εχω.....δοκιμασε και τον legacy για πιο soft πραγματα......ειναι πολυ καλος.....και αυτον με rectro τον δουλευω..... ;) ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως τα καθαρα ειναι πιο μανουρα να βγουν ετσι ωστε να μην αδικειται και ο εκαστοτε ενισχυτης....αν ειναι και λαμπατος ακομα μεγαλυτερο ψαξιμο για να βγουν τα κρυσταλινα καθαρα....ωρες να εχεις να το ψαχνεις το μηχανακι...αλλα να παιζουμε και τιποτα...οχι μονο να ψαχνουμε ηχους....ενταξει?

 

εγω ΚΩΣΤΑ στη θεση σου, που εχεις και το Βypass mode θα χρησιμοποιουσα τον peavey classic για τα καθαρα....και βρωμα απο την πεταλιερα......ειναι κριμα να αδικειται το καθαρο του ενισχυτη σου......εγω δεν εχω τετοια δυνατοτητα με την 500αρα η 1000αρα την εχει οποτε το εχεις και το καθαρο το κρυσταλινο ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα rectro σκοτωνουν ...μαζι με τον 5150.....ειδικα η καμπινα η rectro...ειναι ολα τα λεφτα...και τον 5150 με αυτην τον δουλευω.........ειναι θεμα το μηχανημα....αντε καλοριζικη.....και καλα παιξιματα...και αμα παιξεις καθολου εμενα νε με......σεις......ολο αλλαγες θα κανεις......οχι αυτο...αυτο...ουτε αυτο αυτο ειναι καλυτερο ;D

 

εγω εχω φταιξει μπανκες με rectro triple,dual και 5150 και ολο παω απο την μια στην αλλη.......σταμτημο δεν εχω.....δοκιμασε και τον legacy για πιο soft πραγματα......ειναι πολυ καλος.....και αυτον με rectro τον δουλευω..... ;) ;D

 

σε ευχαριστω πολυ !! :)  ( ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι !!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ΚΩΣΤΑ στη θεση σου, που εχεις και το Βypass mode θα χρησιμοποιουσα τον peavey classic για τα καθαρα....και βρωμα απο την πεταλιερα......ειναι κριμα να αδικειται το καθαρο του ενισχυτη σου......εγω δεν εχω τετοια δυνατοτητα με την 500αρα η 1000αρα την εχει οποτε το εχεις και το καθαρο το κρυσταλινο ;)

 

Αντωνη εγω τελικα μετα απο ψαξιμο ειδα οτι η συνδεση που γουσταρω ειναι κατευθειαν στο Input του peavey classic....ετσι ωστε να εχω και την προενισχυση του ενισχυτη μιας και χρησιμοποιω ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΑΘΑΡΟ ΤΟΥ ΚΑΝΑΛΙ και ετσι να μπορω να παρω τα μεγιστα απο τον ενισχυτη και ειδικα στους καθαρους ηχους που ειναι πιο απαιτητικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να ρωτησω κατι για την εγγυηση...

την εχω συμπληρωσει , παω αυριο και την δινω στο ταχυδρομειο; την βαζω στο κουτι;

θελει φακελο; δεν θελει ;( συγγνωμη για την περιεργη δομη των ερωτησεων αλλα δεν χανω εγγυηση ξανα απο βλακεια μου  ;D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.εγω δεν εχω τετοια δυνατοτητα με την 500αρα η 1000αρα την εχει οποτε το εχεις

 

γιατι η 500αρα δεν το εχει ??? δηλαδη για να καταλαβω με την 1000 μπορεισ να εχεις τα βρωμικα απο την πεταλιεαρα και τα καθαρα του ενυσχητη βαζοντας μονο καποια εφε απο την πεταλιερα και ολα αυτα χωρις να συνδεεις ξεσυνδεεις καλλωδιο και να πατας 100 κουμπια...???? ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι η 500αρα δεν το εχει ??? δηλαδη για να καταλαβω με την 1000 μπορεισ να εχεις τα βρωμικα απο την πεταλιεαρα και τα καθαρα του ενυσχητη βαζοντας μονο καποια εφε απο την πεταλιερα και ολα αυτα χωρις να συνδεεις ξεσυνδεεις καλλωδιο και να πατας 100 κουμπια...???? ;D ;D

 

Ακριβως οπως τα λες....εχει η πεταλιερα ενα κουμπι με το οποιο κανεις bypass amps/cabs...ετσι χρησιμοποιεις τον ενισχυτη σου και προσθετεις απο την πεταλιερα οτι αλλο θελεις εκτος απο ενισχυτες και καμπινες μιας και θα χρησιμοποιεις τον αυθεντικο ενισχυτη που εχεις...και ναι χωρις να αλλαζεις καλωδια και χωρις να πατας εκατο κουμπια παρα μονο ενα και καλο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου