Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες σορυ που αργω τα κλιπακια αλλα εχει προκυψει προβλημα με το gsp το οποιο μολις συνεδεσα και δε βρισκει ο υπολογιστης. Τι drivers περασα και ξαναπερασα, τι θυρες usb αλλαξα, τι καλωδια usb διαφορετικα χρησιμοποιησα. Τιποτα. Το μυνημα που βγαζει ειναι οτι η συσκευη δυσλειτουργει και δεν μπορουν να τη δουν τα windows.

 

Δε θα μπω στον κοπο να σχολιασω το γεγονος οτι ηρθε ανοιγμενο και με σπασμενα τα φελιζολ (ποσες τουμπες θα εφαγε στο δρομο ουτε και γω δεν ξερω), ακομη και η μπριζα-ανταπτορας που στειλαν απο το dv ηταν με σκισμενη τη συσκευασια και ανοιγμενη.

 

Ημουν προθυμος να το αγνοησω σε περιπτωση που ολα δουλευαν καλα αλλα υπο τις παρουσες συνθηκες δεν εχω καμμια διαθεση να το κρατησω ετσι.

 

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

και γω απο το dv το εχει παραγγειλει αρχικα αλλα περιμενα 1+ μηνα οποτε ακυρωσα την παραγγελια και το πηρα απο το musicstore μαζι με ενα skb rack...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DV sucks..Δεν την ξαναπαταω..

 

Αμερικα μονο.

 

Δουλευει μια χαρα κ με το One Spot.. Μια μικρη πατεντα στο βυσματακι θελει :D

 

Ελπιζω να μην ειναι τιποτα Gregg  :-\

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες σορυ που αργω τα κλιπακια αλλα εχει προκυψει προβλημα με το gsp το οποιο μολις συνεδεσα και δε βρισκει ο υπολογιστης. Τι drivers περασα και ξαναπερασα, τι θυρες usb αλλαξα, τι καλωδια usb διαφορετικα χρησιμοποιησα. Τιποτα. Το μυνημα που βγαζει ειναι οτι η συσκευη δυσλειτουργει και δεν μπορουν να τη δουν τα windows.

 

Δε θα μπω στον κοπο να σχολιασω το γεγονος οτι ηρθε ανοιγμενο και με σπασμενα τα φελιζολ (ποσες τουμπες θα εφαγε στο δρομο ουτε και γω δεν ξερω), ακομη και η μπριζα-ανταπτορας που στειλαν απο το dv ηταν με σκισμενη τη συσκευασια και ανοιγμενη.

 

Ημουν προθυμος να το αγνοησω σε περιπτωση που ολα δουλευαν καλα αλλα υπο τις παρουσες συνθηκες δεν εχω καμμια διαθεση να το κρατησω ετσι.

 

 

 

Greg λυπάμαι για τα προβλήματα...  :-\

 

Το GSP δεν το βλέπει το X-Edit? Ή δεν αναγνωρίζεται ως USB συσκευή?

 

Στην πρώτη περίπτωση, μήπως δεν ήρθε με το "σωστό" X-Edit? Κατέβασε το τελευταίο από το site, ή ακόμα καλύτερα το C48 από το mustbebeta.com

 

Στη δεύτερη περίπτωση, το δοκίμασες σε άλλο PC?

 

Και πάλι κρίμα για το μπέρδεμα....

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να μην ειναι τιποτα Gregg  :-\

 

Ελπιζω και γω να ειναι κατι απλο :-\

 

Greg λυπάμαι για τα προβλήματα...  :-\

 

Το GSP δεν το βλέπει το X-Edit? Ή δεν αναγνωρίζεται ως USB συσκευή?

 

Στην πρώτη περίπτωση, μήπως δεν ήρθε με το "σωστό" X-Edit? Κατέβασε το τελευταίο από το site, ή ακόμα καλύτερα το C48 από το mustbebeta.com

 

Στη δεύτερη περίπτωση, το δοκίμασες σε άλλο PC?

 

Και πάλι κρίμα για το μπέρδεμα....

 

 

 

To gsp δεν το βλεπει ο υπολογιστης. Το μυνημα που βγαζει ειναι "the device has malfunctioned, windows cannot recognize the device". Δισταζω να κανω update το firmware γιατι σκοπευω να το στειλω πισω. Εστειλα σχετικο μυνημα στο support στο dv.

 

Οντως κριμα :-\

 

Θα το δοκιμασω και στον υπολογιστη της κοπελιας μου σημερα για να δω κι εκει, μπορει στην τελικη να φταιει το pc μου, αν και δε νομιζω :-\

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks για το link :)

 

Εχω τσεκαρει την τροφοδοσια του gsp και ειναι fully plugged. Οπως και τις υπολοιπες λυσεις (εχω απεγκαταστησει και ξαναεγκαταστησει drivers για τους usb controllers, εχω περασει τους drivers για το gsp αρκετες φορες, δεν υπαρχουν προηγουμενες εγκατεστημενες συσκευες που δε δουλευουν πλεον κλπ κλπ)

 

Περιμενω πλεον απο Δευτερα να μου απαντησουν απο το dv.

 

Thanks για το support παιδες :)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο δοκιμη του gsp σε αλλο υπολογιστη οφειλω να ενημερωσω για το αποτελεσμα.

 

Το μηχανημα δοκιμαστηκε στον (πανομοιοτυπο με το δικο μου) υπολογιστη της κοπελιας μου με φρεσκοεγκατεστημενα τα windows xp sp2. Το gsp μολις τοποθετηθηκε σε μια απο τις usb θυρες αναγνωριστηκε απο τον υπολογιστη και προχωρησε κανονικα η εγκατασταση του λογισμικου του. Το προβλημα λοιπον βρισκεται στο δικο μου υπολογιστη.

 

Αυτα οσον αφορα την αποκατασταση της αληθειας σε σχεση με την κατασταση του μηχανηματος.

 

Βεβαια, η πικρεια για τον τροπο με τον οποιο το παρελαβα παραμενει.

 

Τελος καλο λοιπον και ευτυχως δε θα μπω στη διαδικασια να κανω επιστροφες στο dv.

 

Επισης, ενα ευχαριστω στα παιδια που εγραψαν εναν υποστηρικτικο λογο :)

 

Τα λεμε με κανενα κλιπακι μολις λυσω το προβλημα και στο δικο μου υπολογιστη :)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου