Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H μιση χαρα για'μενα ειναι να προσπαθησω να "μιμηθω" καποιον ηχο γνωστου καλλιτεχνη κτλ,καθομαι εκει με τις ωωωρες  ;D

 

Με αυτη την Fane loaded καμπινα κ τον SLO εχω φτιαξει ενα MR.Scary ηχο..μοιαζει εξωφρενικα  :o Tωρα μονο εαν ειχα κ τα χερια του George.. ;D

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

O πρωτος ηχος ειναι με τον highwatt και με το 808 ή το screamer. Για τον δευτερο τροποποιησα λιγο τις ρυθμισεις του "solo delay". Νομιζω δεν αλλαξα ενισχυτη. Αυτο που μου εδωσε κυριως αυτο τον ηχο ηταν η blonde 2x12 (τα σπαει αυτο το καμπινακι).

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O πρωτος ηχος ειναι με τον highwatt και με το 808 ή το screamer. Για τον δευτερο τροποποιησα λιγο τις ρυθμισεις του "solo delay". Νομιζω δεν αλλαξα ενισχυτη. Αυτο που μου εδωσε κυριως αυτο τον ηχο ηταν η blonde 2x12 (τα σπαει αυτο το καμπινακι).

 

Φίλε Γρηγόρη μπράβο για το παίξιμο!

 

Μια μικρή παρατήρηση/ερώτηση: έχεις ενεργοποιημένο το noise gate στα presets? Αν ναι, κλείστο!  ;)

 

Μια χαρά ακούγονται και χωρίς αυτό, και μάλλον χαλάει τον ήχο (ακούγεται καθαρά στα τελειώματα στις νότες ότι κάτι χαλάει... και σκοτώνει τις δυναμικές).

 

Γιατί κάνω αυτές τις παρατηρήσεις? Διότι.... μαντέψτε τι έχω στο σπίτι από προχτές...  ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα να γινομαστε πολλοι...εγω το παντρεψα το gsp με marshall 20/20...τα σπαει ο συνδυασμος δε το περιμενα...

 

Αν έφαγες το 20/20 που πουλιόταν για ένα κομμάτι ψωμί στις Αγγελίες, θα σε βρω και θα σε σκοτώσω.  ;D ;D ;D ;D

 

Αστειεύομαι φυσικά, μεγειά το rig φίλε, να το χαρείς!  ;)  Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα, το πιθανότερο να το "παντρέψω" με τον ενισχυτή μου για dry/wet συνδεσμολογία. Τον συγκεκριμένο ενισχυτή μπορώ να τον χρησιμοποιήσω και σαν εξωτερικό "preamp", εννοώ "ολόκληρο" το σήμα, όχι μόνο του preamp του. Μόλις το δοκιμάσω θα ποστάρω σχετικά.  ;)

 

Α, και μένει να δοκιμάσω την Μ13 σε 4CM με το GSP...  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Γιατί κάνω αυτές τις παρατηρήσεις? Διότι.... μαντέψτε τι έχω στο σπίτι από προχτές...  ;D

 

Welcome my friend ;).......πες καμια γνωμη αδερφε......ψαχνω αυτον τον εναν που θα πει ασχημα λογια........ ;D

Εγω παντως εκανα update στην rp500 στο version 2 απο 1.4 ........δεν ξερω τι να πω ρε παιδια ...ο ηχος ειναι απιστευτος........κλεινω κατι 3ωρα παιξιματος και δεν θελω να αφησω την  κιθαρα .......

Φιλε zebric το παντρεμα που εκανες με τον τελικο ειναι η καλυτερη λυση...πιστευω το αποτελεσμα θα ειναι πολυ καλυτερο απο το να την συνδεσεις με εναν ενισχυτη απλο......οχι οτι ακουγεται ασχημα με αυτον τον τροπο.....αλλα αυτο που εκανες εσυ ειναι ακομα καλυτερο.

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Γρηγόρη μπράβο για το παίξιμο!

 

Μια μικρή παρατήρηση/ερώτηση: έχεις ενεργοποιημένο το noise gate στα presets? Αν ναι, κλείστο!  ;)

 

Μια χαρά ακούγονται και χωρίς αυτό, και μάλλον χαλάει τον ήχο (ακούγεται καθαρά στα τελειώματα στις νότες ότι κάτι χαλάει... και σκοτώνει τις δυναμικές).

 

Γιατί κάνω αυτές τις παρατηρήσεις? Διότι.... μαντέψτε τι έχω στο σπίτι από προχτές...  ;D

 

Μεγειες μεγειες ;D

 

thanks για το tip ;)

 

Welcome my friend ;).......πες καμια γνωμη αδερφε......ψαχνω αυτον τον εναν που θα πει ασχημα λογια........

 

χαλια, μουφα, δεν παλευεται το μηχανακι ;D

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου