Προς το περιεχόμενο

5θεσιος επιλογεας με dimarzio dp150 και στοκ ιμπανεζ μαγνητες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια

Λοιπον εχω προβλημα με τον 5θεσιο μου στην ιμπανεζ μολις τον αλλαξα ακολουθησα τα βηματα οπως εχει ο ντιμαρτζιο αλλα εχω καποια προβληματα

στην 8εση 2-4 ακουγεται πολυ πριμαριστα και στην στην θεση 1 παιρνει πολυ gain(μαλλον θα κατεβασω τον μαγνητη γ ν τ διορθωσω)

Τι λαθος εχω κανει?

Περιττο να σας πω πως εκαψα το χερι μου σοβαρα και δεν με περνει για πολλες δοκιμες ακομα γι αυτο και ρωταω! :P

 

Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για να απαλυνω το τσουξιμο του καψιματος??  :P

Aoshi Shinomori...Πολυ μπροστα ο τυπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πορει καποιος να μ εβοηθησει?

στην θεση 2-4 πεφτει πολυ η ενταση

καποιοι μ ειπαν πως εβαλα αναποδα τον μαγνητη

τον εβαλα κανονικα και παλι τπτ!

 

Aoshi Shinomori...Πολυ μπροστα ο τυπος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα :).

Μπορείς να πεις τι μαγνήτες έχει η κιθάρα σου εκτός από τον DiMarzio? Είναι μονοί? Αν ναι, η διαφορά στην ένταση είναι μάλλον φυσιολογική (εφόσον είσαι σίγουρος ότι έκανες τα πάντα σωστά) και ειδικά στις θέσεις 2 και 4 όπου οι μαγνήτες παίζουν παράλληλα και έχουν μικρότερη ένταση και από μονοπηνιακό ακόμα... Άλλωστε η θέση 4 λογικά έχει παραμείνει στοκ, άρα δεν άλλαξε κάτι με τον καινούριο μαγνήτη, απλά είναι μάλλον δυνατότερος από ότι είχες συνηθίσει. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να χαμηλώσεις τον dimarzio και να ψηλώσεις λίγο τους άλλους μαγνήτες. Πρόσεξε όμως, όχι υπερβολικά γιατί θα έχεις άλλα προβλήματα (μείωση sustain για παράδειγμα). Δοκίμασε και πες :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου